پروازهاي خارجي فرودگاه گيلان ۱۴ برابر شد.

به گزارش تکتم نیوز، سید محسن میر حسینی مدیر کل فرودگاه سردار جنگل رشت از رشد ۱۴ برابری پروازهای خارجی در این فرودگاه خبر داد و بیان داشت: از شهریورماه سال ۱۴۰۱ پرواز مسیر نجف اشرف توسط شرکت هواپیمایی پویا بصورت برنامه ای در لیست پروازهای این فرودگاه قرار گرفت و بصورت متناوب در ایام خاص در طول سال بر تعداد آن افزوده گردید و از اواسط خرداد ماه سال جاری نیز شرکت هواپیمایی عراقی اقدام به برقراری پرواز در مسیر بغداد نمود.

مدیر کل فرودگاه گیلان با اشاره به ظرفیت‌های بالای گردشگری استان گیلان افزود: با ورود شرکت هواپیمایی العراقیه به فرودگاه رشت و رایزنیهایی که توسط چند شرکت گردشگری داخلی صورت گرفت و همچنین استقبال خوب گردشگران عراقی، علاوه بر پرواز های مسیر نجف و بغداد، پرواز مسیر بصره نیز از فرودگاه رشت برقرار گردید و هم اکنون از سه شهر عراق به فرودگاه گیلان پرواز صورت می پذیرد.

میرحسینی گفت: پروازهای مسیر بغداد در هفته جاری به ۲۰ پرواز رفت و برگشت افزایش پیدا نموده که تمامی آن توسط شرکت هواپیمایی العرافیه انجام می گیرد و تعداد پروازهای مسیر نجف نیز به ۶ پرواز رفت و برگشت ارتقا پیدا نمود که توسط شرکتهای پویا و پارس ایر در حال انجام است.

وی افزود با احتساب پروازهای مسیر بصره در حال حاضر ۲۸ پرواز خارجی در فرودگاه سردار جنگل رشت بصورت هفتگی انجام می پذیرد که از رشد ۱۴۰۰درصدی برخوردار شده است.

فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده و دارای موقعیت ارتباطی ممتازی به لحاظ قرارگیری در حاشیه دریای کاسپین و مسیر کریدور شمال – جنوب می باشد که با قرار گرفتن در فاصله بسیار کم از شهر رشت به عنوان سومین شهر گردشپذیر ایران و ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد انزلی، از لحاظ دسترسی شهری یکی از برترین فرودگاه‌های ایران به شمار می آید.