استاندار گیلان با اشاره به پیشینه تاریخی، غنای فرهنگی، انقلابی و ولایتمداری مردم و هشت هزار شهید والامقام استان گفت: گیلانیان همگام با همه آحاد جامعه برای سرنوشت و آینده کشور در انتخابات مشارکت می‌کنند.

به گزارش تکتم نیوز؛ اسدالله عباسی صبح امروز (سه شنبه) در گفتگوی زنده برنامه صبح بخیر ایران از شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران؛ با بیان اینکه مشارکت مردم ولایتمدار گیلان در سرنوشت ایران اسلامی در برهه های مختلف ستودنی است، افزود: در راستای تحقق مشارکت حداکثری در انتخابات ۱۱ اسفندماه جاری؛ نشست های مختلفی با دهیاران، اعضای شوراهای اسلامی، هنرمندان، ورزشکاران و اقشار مختلف مردم برگزار خواهیم کرد.
وی با اشاره به جایگاه مهم مجلس شورای اسلامی و اینکه به مجلسی در تراز جمهوری اسلامی نیازمندیم، اضافه کرد: حضور مردم ولایتمدار در انتخابات مجلس شورای اسلامی سرنوشت ساز بوده و در رفع مشکلات مردم و گره گشایی از امور و اصلاح قوانین نقش مهمی دارد.
عباسی با اشاره به پیشینه تاریخی، غنای فرهنگی، انقلابی و ولایتمداری مردم و هشت هزار شهید والامقام استان اضافه کرد: گیلانیان همگام با همه آحاد جامعه برای سرنوشت و آینده کشور در انتخابات مشارکت می‌کنند.
عباسی با اشاره به حضور همیشه در صحنه و پرشور مردم گیلان در صحنه های مختلف از جمله انتخابات اظهار کرد: گیلانیان در دوره گذشته انتخابات مجلس شورای اسلامی با وجود برف و کرونا حدود ۴۷ درصد مشارکت داشتند ضمن اینکه در انتخابات ریاست جمهوری هم این مشارکت ۵۷ درصد بود.

* ۲ هزار و ۶۸۸ شعبه اخذ رای در گیلان پیش بینی شد
نماینده عالی دولت در گیلان در ادامه این گفتگوی زنده تلویزیونی گفت: ۲ هزار و ۶۸۸ شعبه اخذ رای در ۱۷ شهرستان استان برای انتخابات پیش رو پیش‌بینی شده‌ است.
عباسی اظهار کرد: در مناطق دور دست استان گیلان نیز صندوق های اخذ رای هم ثابت و سیار پیش بینی شده است.
وی با اشاره به واجدین شرایط استان گفت: از جمعیت ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار نفری گیلان حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر شرایط رای دادن را دارند و به تناسب تراکم جمعیت در مناطق مختلف صندوق های اخذ رای در شعب مختلف برنامه‌ریزی شده است.

*برگزاری انتخابات الکترونیکی در حوزه انتخابیه رشت و خمام

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به برگزاری انتخابات الکترونیکی در حوزه انتخابیه رشت و خمام خاطر نشان کرد: زیرساخت های لازم برای برگزاری انتخابات الکترونیکی در این شهرستان ها وجود دارد.
وی با بیان اینکه آموزش‌های لازم نیز به دست اندرکاران برگزاری انتخابات در گیلان از سوی ستاد انتخابات ارائه شده است،افزود: اقدمات لازم در برگزاری انتخابات به صورت آزمایشی انجام شده تا در جریان برگزاری مشکلی وجود نداشته باشد.
عباسی در ادامه با اشاره به تایید صلاحیت ۳۵۸ نامزد دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلان از سوی هیات نظارت، افزود: گیلان در مجلس شورای اسلامی ۱۳ نماینده دارد و هم اینک به ازای هر کرسی ۲۷ داوطلب امکان رقابت دارند.

*زمینه رقابت بین همه سلایق سیاسی

استاندار گیلان با بیان اینکه زمینه رقابت بین همه سلایق سیاسی به دور از مسایل غیرقانونی فراهم شده است، گفت: صدا و سیمای گیلان نیز برای حضور داوطلبان برای ارائه برنامه هایشان برنامه‌ریزی کرده که شیوه‌ای عادلانه و بسیار با اهمیت است.
نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه ۱۷ داوطلب در این استان در ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری نام‌نویسی کردند، خاطر نشان کرد: اسامی تایید صلاحیت شدگان در هفته اول بهمن ماه اعلام خواهد شد.
عباسی اظهار کرد: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی باشکوه بر اساس چهار راهبرد مقام معظم رهبری با عنوان امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت انجام شده و آمادگی کامل برای ۱۱ اسفندماه در استان وجود دارد.

*هشت کیلومتر باقیمانده آزاد راه رشت – قزوین قبل سال جدید زیر بار ترافیک می رود

نماینده عالی دولت در گیلان در ادامه با اشاره به تاکیدات رئیس محترم جمهور در جهاد خدمات رسانی به مردم اظهار کرد: در حوزه توجه به مسایل معیشتی، اقتصادی و فرهنگی در گیلان کارهای خوبی در دست انجام است.
وی با تشریح اقدامات انجام شده در موضوع کریدور شمال به جنوب و راه آهن رشت به کاسپین خاطر نشان کرد: هشت کیلومتر باقیمانده مسیر آزاد راه رشت – قزوین قبل از سال جدید زیر بار ترافیک خواهد رفت ضمن اینکه پل آستاراچای ۲ هفته قبل افتتاح شد.
با اتمام بررسی صلاحیت داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در هیات نظارت، ۳۵۸ نفر در استان تایید صلاحیت شدند.
۴۵ هزار نفر از عوامل اجرایی و نظارتی برای برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز یازدهم اسفندماه امسال مشارکت می‌کنند.