در حادثه انفجار تروریستی روز گذشته در گلزار شهدای کرمان تاکنون ۹۵ نفر به شهادت رسیدند.

تکتم نیوز/در پی دو انفجار تروریستی در مسیر گلزار شهدای کرمان، ۹۵ نفر از هموطنان به شهادت رسیدند و ۲۸۴ هموطن نیز دچار مصدومیت شدند.

هم اکنون مجروح بدحال و اورژانسی وجود ندارد

معاون اول رئیس‌جمهور با حضور در بیمارستان شهید باهنر از مجروحان حادثه تروریستی کرمان عیادت کرد.

رئیس بیمارستان وضعیت رسیدگی به مجروحان را تشریح و عنوان کرد اغلب عمل های ضروری صورت گرفته و هم اکنون مجروح بدحال و اورژانسی وجود ندارد.

مخبر پس از این بازدید از بخش های مختلف و عیادت از حادثه دیدگان، در گفتگو با خبرنگاران ضمن آرزوی سلامتی برای همه افراد بستری، وضعیت رسیدگی به آنها را مطلوب توصیف کرد و با توجه به رفع سریع مشکلات اولیه از جمله کمبود خون و کادر جراحی اظهار امیدواری کرد به یاری خداوند، عنایت ائمه اطهار و تلاش مجدانه کادر درمان آمار دیگری به جمع شهدای این حادثه اضافه نشود.

مخبر از تیم های پزشکی و پرستاری صمیمانه قدردانی کرد و افزود: کادر پزشکی و همه مسئولان در همه سطوح در حال تلاش هستند تا مجروحان این حادثه به بهترین نحو تحت مراقبت قرار گیرند و سلامتی خود را بازیابند.

وی این حادثه تروریستی را نشانه حقارت دشمنان خصوصا رژیم صهیونیستی در رویارویی مستقیم در جبهه جنگ عنوان کرد و اظهار داشت: دشمنی صهیونیست ها با ملت ایران است چرا که آنها همیشه از مردم ایران و فلسطین ضربه های سختی خورده اند.

پزشکی قانونی آمار ۸۴ شهید در حادثه تروریستی کرمان را تایید کرده است/ هنوز برخی اجساد مجهول الهویه هستند

«جعفر میعادفر» رئیس اورژانس کشور در مورد آخرین آمار مصدومان و شهدای حادثه تروریستی کرمان توضیح داد: خوشبختانه اقداماتی که در حوزه بهداشت، درمان و اورژانس انجام شده، خدمات خیلی خوبی بوده و همکاران دانشگاه علوم پزشکی با همکاری سایر دستگاه‌هایی که در استان فعالیت داشتند به درستی خدمات را ارایه داده اند.

میعادفر گفت: تعداد مصدومانی که اورژانس اعلام کرده تا کنون ۲۸۴ مورد بوده است که بر اساس آخرین آمار از ۱۲ بیمارستانی که افراد آنجا بستری هستند، ۱۴۹ بیمار در بخش‌ها اقدامات درمانی اصلی را دریافت کرده‌اند و به زودی مرخص می‌شوند.

  • منبع خبر : ایلنا