استاندار گیلان از افزایش ۲ برابری تعداد زائرین هوایی به نجف اشرف نسبت به سال قبل خبر داد و افزود: سال گذشته ۸۰۰ نفر با پرواز هوایی از گیلان در مراسم اربعین حسینی (ع) شرکت کردند که امسال این تعداد با ۲ برابر افزایش به یکهزار و ۷۰۰ نفر رسیده است.

به گزارش تکتم نیوز،؛ اسدالله عباسی عصر امروز (یکشنبه) در آیین بدرقه زائرین بارگاه اباعبدالله الحسین (ع) از فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت در بین خبرنگاران، گفت: نگرانی در مورد تعداد پروازها وجود ندارد و پروازها به مقصد نجف اشرف افزایش یافته است، مسافران برای برگشت نیز نگران نباشند.

وی تاکید کرد: امروز آخرین پرواز بصورت فوق العاده از رشت به نجف اشرف انجام می‌شود که در آن ۲۵۰ زائر عازم شرکت در مراسم اربعین حسینی (ع) هستند.

وی تعداد زائرینی که بصورت زمینی برای شرکت در مراسم اربعین به کربلا سفر کرده اند را ۱۱ هزار نفر اعلام کرد و افزود : این زوار با اتوبوس به مرزهای مهران و خسروی منتقل شدند و اکنون اتوبوس ها در مسیر بازگشت و انتقال زائرین هستند.

عباسی تصریح کرد: بیش از ۳۰ موکب از استان گیلان در مرزهای باشماق، مهران و خسروی و برخی در مسیر نجف تا کربلا مستقر اند که امسال در خدمات دهی با تلاش های صورت گرفته و هماهنگی انجام شده عملکردی بسیار عالی از خود نشان دادند.

استاندار گیلان اظهار کرد : شهرداری رشت نیز علاوه بر مواکب امکانات و پشتیبانی لازم را برای زائرین حسینی (ع) انجام داد و نظارت ها برای برطرف کردن کاستی ها ادامه دارد.

۲۵۰ زائر امروز در پروازی فوق العاده فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت را به مقصد نجف اشرف جهت شرکت در مراسم اربعین حسینی (ع) ترک کردند. ۹ شهریور نیز سه پرواز از نجف به رشت توسط شرکت هواپیمایی پویا با ۴۷ مسافر، پرواز رفت و برگشت شرکت آتا با ۱۲۰ مسافر ورودی و ۱۶۷ مسافر خروجی انجام شده است.