روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: کسانی که برای حفاظت از نظام جمهوری اسلامی از راه جلب اعتماد مردم و ارائه منطق اهمیت قائل هستند، نباید در برابر گروکشی‌هائی که اکنون رسانه ملی را به لبه پرتگاه کشانده بی‌تفاوت باشند.

تکتم نیوز/روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: کسانی که برای حفاظت از نظام جمهوری اسلامی از راه جلب اعتماد مردم و ارائه منطق اهمیت قائل هستند، نباید در برابر گروکشی‌هائی که اکنون رسانه ملی را به لبه پرتگاه کشانده بی‌تفاوت باشند. جمهوری اسلامی با انتقاد از عملکرد رسانه ملی نوشت:شرط استمرار تأثیرگذاری صدا و سیما اینست که مردم به این رسانه اعتماد داشته باشند. اعتماد مردم را از دو طریق می‌توان به دست آورد؛ یکی صداقت در ارائه اخبار و گزارش‌ها و دیگری بالا بردن محتوای برنامه‌ها.

تأمین این دو عامل و رسیدن به اعتماد عمومی فقط با حضور مسئولان شایسته، کاردان، عالم، خوشفکر، آزاداندیش، مستقل و معتقد به منافع ملی و مصالح نظام در رأس رسانه ملی میسر خواهد بود.

به مسئولین فعلی به عنوان افرادی که دارای ویژگی‌ها و افکار و رفتار‌های خاص خودشان هستند، کاری نداریم، ولی نمی‌توان این واقعیت را انکار کرد که آن‌ها نتوانسته‌اند نیرو‌های کارآمد و باتجربه این مجموعه را حفظ کنند. جدا شدن تعداد قابل ملاحظه‌ای از نیرو‌های کیفی از رسانه ملی در سال‌ها، ماه‌ها و هفته‌های اخیر، برای هر ایرانی دلسوزی که خواهان قدرتمندی و تأثیرگذاری روزافزون رسانه ملی است، موجب تأسف شدید است.

کشور ما اکنون در شرایط بسیار حساسی قرار دارد که تقویت اعتماد مردم به رسانه ملی را از هر زمان دیگری ضروری‌تر می‌نماید. وجود فضای قدرتمند مجازی و رسانه‌های ماهواره‌ای مهاجم به فرهنگ و سنت‌ها و کیان ایران، مجالی برای ذره‌ای مسامحه در زمینه از دست دادن نیرو‌های کیفی باقی نمی‌گذارد.