محمد تقی مهدیزاده مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان ضمن تشکر از همراهی و شکیبایی مردم به تشریح وضعیت شبکه های برق استان پرداخت.

به گزارش تکتم نیوز،در برخی نقاط به دلیل سرقت تاسیسات این شرکت در گذشته و افزایش مصرف و به تبع آن افزایش فشار روی شبکه های برق شاهد خاموشی هایی بودیم که با اقدام بموقع اکیپ های عملیاتی مرتفع شده است.

مهدیزاده گفت: فیوز سوختگی پست های برق ناشی از افزایش بار مصرف، دلیل دیگر خاموشی های موردی بوده که این مورد نیز با توجه به آماده باش از قبل کارکنان توزیع برق گیلان، تلاش شد در اسرع وقت برطرف شود.

مدیر عامل توزیع برق گیلان افزود: فرسودگی بالای شبکه های توزیع، میراث صنعت برق از گذشته تاکنون می باشد که در برخی مناطق موجب بروز ضعف ولتاژ و ضعف برق می شود که ضمن عذر خواهی به دلیل مشکلات حادث شده به در برخی مناطق، طی سالیان اخیر تلاش گسترده ای برای بازسازی شبکه و تاسیسات فرسوده صورت پذیرفته و همچنان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: استان طی هفته گذشته و هفته پیش رو روزهای بسیار گرم و با درجه رطوبت بالا را تجربه می کند اما تلاش شده است با مدیریت بار مصرف از خاموشی نوبتی در استان جلوگیری شود.

مهدیزاده تاکید کرد: بخش عمده مصرف مربوط به لوازم سرمایشی است و از مشترکین محترم خواهشمندیم در استفاده بهینه از این لوازم برقی نهایت همکاری داشته باشند تا همه بتوانند از نعمت روشنایی برق استفاده کنند.

وی گفت: تمام اکیپ های عملیاتی شرکت در حالت آماده باش کامل قرار دارند و بصورت شبانه روزی مشغول خدمت رسانی در مناطق دچار حادثه هستند.

مدیر عامل توزیع برق گیلان اظهار داشت: صنعت برق در کل کشور شرایط حساسی را پشت سر می‌گذارد و گرمای شدید هوا سبب شده است بیش از هر زمان دیگری دست یاری به سوی مردم شریف و آگاه دراز کنیم که همواره یاور خادمان خود در صنعت برق بوده اند.

وی در پایان ضمن تشکر مجدد از صبر و شکیبایی مردم گفت : خاموش کردن حتی یک لامپ اضافه و عدم استفاده یک وسیله برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف (۱۱ الی ۱۷) به تنهایی می تواند بستر تامین برق پایدار برای سایر هموطنان را فراهم کند.