مدیرکل صمت گیلان گفت: این اداره کل به عنوان برگزیده و فعال کشوری در ارزیابی و عملکرد حوزه بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژیHSEE در سال ۱۴۰۰ در بین سازمان های وابسته و ادارات کل صمت استانهای کشور انتخاب گردید.

به گزارش تکتم نیوز؛ تیمور پورحیدری با اعلام این خبر گفت: وزارت صمت پس از ارزیابی عملکرد و شاخصه های رصد و پایش مباحث ایمنی، بهداشت و بهینه سازی مصارف واحدهای صنعتی و معدنی با هدف اعتلای سلامت و بهداشت نیروی کار و حفاظت از محیط زیست و منابع کشور دستارودهای این بخش اداره کل را ممتاز و برگزیده اعلام نموده است.

وی با قدردانی از تلاشهای کارشناسان متعهد اداره HSEE در کسب این رتبه کشوری،افزود: طبق قانون واحدهای صنعتی بالای ۵۰ نفر می بایست دارای ساختار بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی(HSEE) باشند و تا سال ۹۳ تنها ۲۵ درصد آنها این ساختار را داشتند و در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد واحدهای صنعتی بالای ۵۰ نفر استان گیلان دارای تشکیلات و ساختار HSEE هستند.

دکترپورحیدری خاطرنشان کرد: در گذشته ۱۷۰ واحد صنعتی استان جزء واحدهای صنعتی آلاینده به حساب می آمد و با تلاش واحد بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی این اداره کل به ۳۵ واحد رسیده که تلاش ها جهت رفع مشکل آلاینده بودن همه این واحدها ادامه دارد.

مدیرکل صمت گیلان برگزاری دوره های تخصصی و فرهنگ سازی صنعتی و معدنی را در کاهش بلایا و حوادث؛ اثربخش دانست و تصریح کرد: همواره با آموزشهای ویژه در مباحث ایمنی و بهداشت و همچنین طرح موارد کاهنده مصرف انرژی و تاکید بر رعایت پروتکل های زیست محیطی، سعی در ایجاد صنعت سبز با توجه به اقلیم سرسبز استان داریم و امیدواریم بتوانیم به نحو مطلوب به انجام این امور ادامه دهیم.