مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان: به مناسبت میلاد حضرت زینب(س) تعداد ۱۱۵ سری جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد استان گیلان اهدا شد

به گزارش تکتم نیوز، عباس اهرابی با بیان این خبر، گفت: این اقلام شامل یخچال، تلویزیون، ماشین­لباسشویی، جاروبرقی، اجاق گاز و برخی از لوازم ضروری منزل می باشد.

وی، با اشاره به اینکه این لوازم از محل منابع کمیته امداد و مشارکت نیکوکاران تهیه شده است، افزود: سقف ارزش ریالی هر سری جهیزیه ۲۰,۰۰۰.۰۰۰ تومان می باشد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، ادامه داد: کمیته امداد علاوه بر تأمین برخی از اقلام جهیزیه، تا سقف ۱۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه بدون بهره در قالب وام کارگشایی به این افراد پرداخت می نماید که طی سال جاری تا کنون بالغ بر یک میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

اهرابی، اضافه کرد: طی هشت ماه اول سال جاری تعداد ۸۲۳ نفر از زوج های جوان از تسهیلات هدیه ازدواج این نهاد به ارزش ۱۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بهره مند شده اند.

وی، ضمن قدردانی از همراهی حامیان، خیّران و دستگاه‌های اجرایی و با اشاره به نقش مهم این عزیزان در توانمندسازی خانواده های نیازمند، اظهارکرد: کمک به تأمین جهیزیه دختران تحت پوشش و پرداخت کمک هزینه ازدواج فرزندان پسر از جمله حمایت‌های کمیته امداد در راستای ترویج فرهنگ حسنه ازدواج است تا در سایه این امر مهم، زمینه های لازم برای ازدواج موفق و پایدار برای خانواده های تحت حمایت فراهم آید و از بروز آسیب‌های اجتماعی در جامعه پیشگیری شود.

اهرابی، در پایان خاطرنشان کرد: بالغ بر یک هزار زوج تحت حمایت در انتظار دریافت خدمت جهت شروع یک زندگی آبرومندانه و شرافتمندانه می باشند که امید است با دستان مهربان و گشایشگر عزیزان نیکوکار، هر چه زودتر این امکان میّسر شود.