نماینده ولی‌فقیه در گیلان ببیان کرد: کوچک شدن سفره مردم و ویژه خواری برخی افراد ناشی از ضعف نظارت ها به ویژه در نحوه هزینه کرد ارز ترجیحی است.

به گزارش تکتم نیوز،

آیت الله «رسول فلاحتی» امروز (جمعه، ۲۱ آبان) در خطبه های نماز جمعه رشت که در مصلی امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد، با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی و پرهیز از گناهان، اظهار کرد: یکشنبه هفته آینده مصادف با سالروز ولادت امام حسن عسکری علیه السلام است و در روایتی فرمودند؛ اگر کسی خوبی های همایه اش را پنهان و بدی های او را آشکار کند، چنین همسایه ای از بلاهای کمرشکن است.

وی به سالروز رحلت حضرت معصومه سلام الله علیها مصادف با سه شنبه هفته آینده اشاره کرد و افزود: اگر حتی تفریح معنوی می خواهید، زیارت حضرت معصومه سلام الله علیها را در برنامه داشته باشید.

فشارهای اقتصادی و افزایش قیمت کالای ضروری دردآور است

امام جمعه رشت با بیان اینکه هر جا قوای سه گانه دولت، مجلس و دستگاه قضا با هم بودند جامعه از آسیب ها در امان مانده است، تصریح کرد: فشارهای اقتصادی و افزایش قیمت کالا به ویژه کالای ضروری برای مردم دردآور است.

آیت الله فلاحتی، به دستور رئیس جمهور مبنی بر جلوگیری از افزایش قیمت خودرو اشاره کرد و گفت: قبول داریم که یک باره همه امور را نمی توان درست کرد اما آنچه مربوط به زندگی عادی مردم است باید مورد توجه و رصد مسئولان باشد.

هنوز برخی مسئولان نالایق پست های مدیریتی را به عهده دارند

وی با اشاره به اینکه هنوز برخی مسئولان نالایق پست های مدیریتی را به عهده دارند، بیان کرد: دولتمردان به مرور در حال برکنار کردن مدیران نالایق هستند و باید مدیران انقلابی و فهیم که درد مردم را می شناسند در تصدی ها گمارده شوند.

نماینده ولی فقیه در گیلان کسری بودجه، نقدینگی افسارگسیخته و ارز ترجیحی (۴ هزار و ۲۰۰ تومانی) را از مشکلات کشور برشمرد و خاطرنشان کرد: به دلیل بی توجهی به توان داخلی کشاورزی، صنعت و دیگر بخش های جامعه آسیب دیدند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه مجلس دوره گذشته به دلیل نظارت نداشتن بر هزینه کرد ارز ترجیحی به موکلان خود جفا کرده است، اظهار کرد: کوچک شدن سفره مردم و ویژه خواری برخی افراد ناشی از ضعف نظارت ها به ویژه در نحوه هزینه کرد ارز ترجیحی است.

وی بر حضور میدانی مسئولان تاکید کرد و یادآور شد: دولت درصدد برداشتن ارز ترجیحی از کالا به غیر از دارو و آرد و گندم است و این امر ایجاد زیرساخت های لازم و توجه به دهک های آسیب پذیر را می طلبد.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه دولت در حذف ارز ترجیحی باید به حقوق بگیران ثابت توجه داشته باشد، بیان کرد: هنوز یارانه ها در مسیر درست خود قرار نگرفته است.

مردم نخبگانی ایران حاضر به گفت و گو با آمریکا نیستند

آیت الله فلاحتی به اعلام دستگاه اطلاعاتی آمریکا مبنی بر تلاش ایران در کاهش نفوذ آمریکا اشاره کرد و افزود: دستگاه اطلاعاتی آمریکا اذعان دارد مردم نخبگانی ایران حاضر به گفت و گو با آمریکایی ها نیستند.

وی با بیان اینکه ایران از قدرت جهانی برخوردار شده است، تصریح کرد: آمریکا در مسیر ایران هراسی گام بر می دارد اما دشمنان بدانند حمایت از اسلام و مسلمانان در دنیا وظیفه دینی و عقیدتی ما است.

نماینده ولی فقیه در گیلان، پیرامون حقوق امامان معصوم علیه السلام در راستای سبک زندگی اسلامی، گفت: طبق کتاب خدا، سنت پیامبر صلی الله وآله وسلم و اهل بیت علیه السلام باید حجت خدا را تبعیت کنیم و براین اساس تبعیت از امام معصوم علیه السلام در مسائل فردی و اجتماعی لازم است.