استاندار و رئیس شورای آموزش و پرورش گیلان گفت: مدارس و مراکز آموزشی ، مطابق با تصمیم ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا و متناسب با شرایط بازگشایی می شوند.
 به گزارش تکتم نیوز؛ دکتر اسدالله عباسی۱۹ آبان (چهارشنبه‌) در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه در خصوص بازگشایی مدارس براساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا پیش می‌رویم، بر ضرورت آمادگی لازم و پیش‌بینی‌های مورد نیاز تأکید و اظهار کرد: بازگشایی باید متناسب با وضعیت و شرایط باشد و عدالت آموزشی در همه مناطق به روستاها اجرایی گردد. 
وی با اشاره اینکه خلاء و گسست ایجاد شده میان معلم، دانش‌آموز و مدرسه منجر به اختلالات رفتاری و افت تحصیلی شده، گفت: به واسطه شرایط کرونایی بیشتر به جنبه آموزشی توجه شده و موضوعات اخلاقی و پرورشی مغفول مانده است. 
نماینده عالی دولت در گیلان بر لزوم آسیب‌شناسی تهدیدها و دسته‌بندی و حرکت بر مدار رفع آسیب‌ها تأکید و تصریح کرد: باید از هم‌اکنون برای مهرماه سال آینده و سال های متوالی برنامه‌ریزی و تعداد دانش‌آموزان، فرهنگیان بازنشسته و نیازمندی‌ها را مشخص کنیم. 
عباسی با تأکید بر احصاء فضاهای آموزشی بلااستفاده و یا فرسوده در نقاط مختلف گیلان، افزود: تکمیل مدارس نیمه‌تمام و نیز احداث در مناطقی که احساس نیاز می‌شود، باید براساس اولویت در دستور کار قرار گیرد.