آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان خواهان بسیج همگانی برای تنظیم جمعیت در کشور شد و گفت:تنظیم جمعیت نیازمند بسیج فرهنگی ،رسانه ای ،نخبگان ،اجتماعی ،حوزویان و دانشگاهیان است.

به گزارش تکتم نیوز، آیت الله رسول فلاحتی ۱۴ ابان در خطبه های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی و پرهیز از گناهان اظهار داشت: نمازجمعه برکت و نورانیت می آورد و حضور در نمازهای جمعه موجب سلامتی روح و سلامتی اخروی می شود.

وی به نامگذاری روز فرهنگ مصادف به امروز اشاره کرد و افزود: اسلام و تشیع فرهنگ حاکم با جامعه ایرانی است و مردم به نوعی به آن وابسته هستند.

حاکمیت فرهنگ قرآنی بر جامعه ایرانی

امام جمعه رشت با بیان اینکه فرهنگ قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت علیه السلام بر جامعه ایرانی حاکم است، تصریح کرد: در سال های گذشته قدری فرهنگ جامعه آسیب دیده البته با تلاش مسئولان قابل جبران است.

تلاش در عرصه فرهنگی توسعه اقتصادی را به همراه دارد

آیت الله فلاحتی به وجود شرایط مناسب برای تلاش همه مردم به ویژه فرهیختگان برای تقویت فرهنگ جامعه اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم توسعه اقتصادی داشته باشیم احتیاج به تلاش در عرصه فرهنگی داریم.

وی با اشاره به گرانی برخی کالای اساسی، بیان کرد: دپوی نهاده ها در گمرکات موجب افزایش قیمت ها شده و اگر فرهنگ صحیح بر منابع انسانی متولیان حاکم بود اینگونه نمی شد.

ضرور توجه به فرهنگ جامعه توسط مدیران رده بالا

نماینده ولی فقیه در گیلان با انتقاد به بی توجهی به فرهنگ، سیاست خارجی و اقتصادی جامعه در سال های گذشته، خاطرنشان کرد: توجه به فرهنگ باید از رده های بالای مدیران آغاز شود.

آیت الله فلاحتی به اعتراض امام رحمه الله علیه به لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی در ۱۵ آبان سال ۱۳۴۱ اشاره کرد و یادآور شد: آمریکایی ها همواره به دنبال زورگویی بوده اند اما اکنون ملت ایران کشورهای زورگو را به استیصال کشانده است.

وی با اشاره به شهادت حسن تهرانی مقدم پدر موشکی ایران مصادف با ۲۰ آبان، اظهار کرد: اگر امروز می توانیم با موشک های نقطه زن اهدافی در اقیانوس اطلس را هدف قرار دهیم به دلیل تلاش این مرد بزرگ است.

دولت های منطقه با دست دراز کردن به طرف ملت ایران به عزت می رسند

امام جمعه رشت به تلاش ناکام آمریکایی ها در ربودن کشتی نفتکش ایرانی اشاره کرد و افزود: آمریکایی ها دزد و قداره کش هستند و به دولت های منطقه توصیه می کنیم به طرف ملت و دولت ایران دست دراز کنید تا عزتمند شوید اما اگر از جمهوری اسلامی ایران فاصله بگیرید به غیر از نکبت و سیه روزی در پیش شما قرار نمی گیرد.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه وکلای مردم در مجلس دو وظیفه اساسی تقنین قوانین و نظارت بر حسن اجرای آن را به عهده دارند، تصریح کرد: قانون حمایت از خانواده و جمعیت در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و ۸ سال فرصت است تا دستگاه های اجرایی بتوانند آن را به سرانجام برسانند.

ساماندهی جمعیت نیازمند بسیج فرهنگی، رسانه ای، نخبگان، حوزویان و دانشگاهیان است

وی، خواهان بسیج همگانی برای ساماندهی جمعیت در کشور شد و بیان کرد: ساماندهی جمعیت نیازمند بسیج فرهنگی، بسیج رسانه ای، بسیج نخبگان، بسیج اجتماعی، بسیج حوزویان و بسیج دانشگاهیان است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید براینکه برای ساماندهی جمعیت باید هوشمندانه، عاقلانه، آگاهانه و زیرکانه عمل شود، اظهار کرد: اگر مسئولان اینگونه عمل کنند در آینده شاهد جامعه پیر نخواهیم بود.

آیت الله فلاحتی پیرامون حق امام معصوم علیه السلام بر انسان ها در راستای سبک زندگی اسلامی، خاطرنشان کرد: دلایل عقلی و نقلی داریم که تبعیت از امام معصوم علیه السلام لازم است.

وی با اشاره به اینکه مردم باید روابط اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی خود را براساس سیره امامان علیه السلام تنظیم کنند، تصریح کرد: هر کسی که به فتوای مرجع تقلید خود عمل کند اجر می برد.

انسان با تبعیت از امام معصوم علیه السلام از روح و روان آرام در زندگی برخوردار می شود

امام جمعه رشت، تبعیت از امام معصوم را سبب آرامی روح و روان انسان در زندگی عنوان کرد و افزود: تبعیت از امام معصوم علیه السلام موجب می شود سختی ها و بحران ها انسان را از پا در نیآورد.