رئیس شورای اسلامي شهر رشت با بیان اینکه خیابان سعدی از خیابان های قدیمی رشت محسوب می شود گفت: با ایجاد و احیای فضاهای تجاری و فرصت‌های سرمایه‌گذاری می‌توان تحرک خوبی در این قسمت از شهر ایجاد کرد.

تکتم نیوز/محمدحسین واثق کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح‌های هندسی در رشت اظهار کرد: اجرای طرح‌های هندسی در برخی از نقاط رشت، گلایه‌هایی را رقم زده که دغدغه بحقی است و باید در اصلاح طرح‌های هندسی به آن توجه و گلایه‌های شهروندان در این باره برطرف شود.
وی با تأکید به اینکه باید در تمامی جلسات کارگروه ترافیک شهرداری رشت از سماکچی رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و عمران شورا دعوت شود، افزود: رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و عمران شورا به‌عنوان منتخب مردم رشت باید در این جلسات حق رای داشته باشد و این مسئله به معاونت عمرانی شهرداری رشت ابلاغ شود.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت به تالاب عینک رشت اشاره کرد و گفت: یکی از آرزوهای دیرینه مردم، شورا و شهرداری رشت این بوده که وضعیت تالاب عینک ساماندهی شود و به جایگاه واقعی خود در حوزه جذب گردشگر و ایجاد اشتغال و متعاقب آن بهبود وضعیت معیشت شهروندان برسد.
کارگرنیا با اشاره به انجام تملکات در حاشیه تالاب عینک رشت اشاره کرد و گفت: در بودجه سال گذشته شهرداری رشت، بابت تملک یک قطعه زمین مجوز و اعتبار لازم در اختیار شهرداری رشت قرار داده شد، اما گویا در شهرداری رشت اراده‌ای از این بابت وجود ندارد و متأسفانه تا کنون اقدامات مربوط به تملک به نتیجه نرسیده و این مسئله یقیناً در انجام سرمایه‌گذاری مشکلاتی ایجاد خواهد کرد.
وی با بیان اینکه مالکان قطعات بزرگ اراضی حاشیه تالاب عینک، غالباً جزو شهروندان متمول هستند، تصریح کرد: فراخواندن مالکان به سرمایه‌گذاری در زمین متعلق به خودشان راهکار مناسبی است که می‌توان بر روی آن تمرکز کرد و شهرداری می‌تواند باتوجه‌به شرایط هر ملک، پیشنهاد مناسب سرمایه‌گذاری به مالک ارائه و با این اقدام راهکار اجرایی و فرصت سرمایه‌گذاری در آن محل ایجاد و زمینه‌های رشد اقتصادی در آن محل را مهیا کرد.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت به وضعیت پارکینگ‌های عمومی رشت اشاره کرد و گفت: پیاده‌راه فرهنگی رشت یکی از نقاط زیبا و گردشگرپذیر این شهر محسوب می‌شود، اما ساخت آن ناخواسته به روی اقتصاد خیابان سعدی و بازار رشت تأثیر گذاشت و خیابان سعدی که از خیابان‌های قدیمی رشت محسوب می‌شود به‌واسطه کاهش تردد خودروها و کسادی بازار به لحاظ اقتصادی تعطیل شده و کسبه ساکن در آن آسیب اقتصادی فراوانی دیدند.
کارگرنیا با بیان اینکه احداث پارکینگ طبقاتی در خیابان سعدی علاوه بر کمک به بازآفرینی این قسمت از شهر منجر به فضاسازی مناسب برای استقرار تاکسی‌ها و اتوبوس‌های شهری می‌شود، افزود: با احیای فضاهای تجاری و فرصت‌های سرمایه‌گذاری می‌توان تحرک اقتصادی خوبی در این قسمت از شهر ایجاد کرد.