مدیرکل پزشکی قانونی گیلان گفت: مسمومیت با گاز مونواکسید کربن هفت نفر از جانباختگان حریق بیمارستان قائم رشت مثبت شده‌ است.

تکتم نیوز/علی سلیمانپور، مدیرکل پزشکی قانونی گیلان با بیان اینکه چند ساعت بعد از حادثه حریق بیمارستان قائم رشت اجساد هشت نفر از جانباختگان این حادثه به پزشکی قانونی ارسال شد اظهار کرد: اجساد دریافتی مورد بررسی، کالبدگشایی، نمونه برداری و آزمایشات مرتبط قرار گرفت که در آزمایش سم شناسی ابتدایی از نظر مسمومیت با گازمونواکسیدکربن در هفت مورد مثبت و یک مورد منفی اعلام شد.
وی با بیان اینکه علت فوت بعد از مشخص شدن نتیجه نهایی آزمایشات جانباختگان اعلام می‌شود افزود: اکنون از نظر ما علت فوت تحت بررسی بوده و جواب آزمایش به طور کامل پس از انعکاس پزشک معاینه و در صورت ضرورت بررسی پرونده بیمارستانی و قضایی و بر اساس جمع بندی اطلاعات، از نظر کارشناسی علت فوت این افراد مشخص خواهد شد.
مدیرکل پزشکی قانونی گیلان بیان کرد: جسد یک نفر دیگر از جانباختگان حادثه حریق بیمارستان قائم رشت نیز بعد از فوت در یکی از مراکز درمانی، به پزشکی قانونی استان انتقال داده شد که نتیجه علت فوت این مورد نیز بعد از ارزیابی، نمونه برداری و بررسی پرونده بیمارستانی و قضایی اعلام می‌شود.
بیمارستان قائم (عج) رشت بامداد (سه‌شنبه ۲۹ خرداد) دچار حریق شد؛ بر اساس بررسی‌های اولیه حریق بیمارستان قائم (عج) رشت از اتاق یو. پی. اس و تاسیسات برق اضطراری در طبقات زیرین بیمارستان شروع شد ضمن اینکه موضوع به صورت دقیق توسط کارشناسان در دست بررسی است، این حریق ۹ فوتی بر جا گذاشت.