آیت‌الله بیات زنجانی با تقدیر از تخصص‌گرایی پزشکیان، گفت: در نظر من تخصص از تدین بالاتر است. این‌که گفتید از کارشناسان استفاده می‌کنید، ما را بیشتر به شما امیدوار کرد. روی این حرف بایستید. این نشانه صداقت شماست.

تکتم نیوز/آیت‌الله بیات‌زنجانی استقبال مردم از پزشکیان را لطف خدا خواند و گفت: ما مردم ایران را نمی‌شناسیم؛ ایرانیان اهل علم‌اند، اهل فضل‌اند، اهل فقه اند، اهل هنرمند، وفادارند و… ما این مردم را نمی‌شناسیم.

این مرجع تقلید در ادامه، از سه خصوصیت پزشکیان سخن گفت:اول این‌که صادق هستید. مردم از شما بی‌صداقتی ندیده‌اند. دوم پاک‌دست هستید. ما شما را به تدین می‌شناسیم.

ایشان با تقدیر از تخصص‌گرایی پزشکیان، گفت: در نظر من تخصص از تدین بالاتر است. این‌که گفتید از کارشناسان استفاده می‌کنید، ما را بیشتر به شما امیدوار کرد. روی این حرف بایستید. این نشانه صداقت شماست.

آیت‌الله بیات‌زنجانی یکی از مهم‌ترین کار‌های کشور را اجرای کامل قانون اساسی دانست و افزود: من نمی‌گویم قانون اساسی قرآن خداست، نمی‌گویم هیچ ایرادی ندارد، اما باید قانون اساسی را احیا کنیم. خیلی از جا‌های قانون اساسی ما ذبح شده است. معتقدم اجرای کامل همین قانون اساسی بسیاری از مشکلات کشور را حل می‌کند. اصول شما احیای قانون اساسی و دفاع از حقوق مردم است. کاندیداتوری شما به دلیل صداقت تان کار شما را سنگین میکند.

وی ضمن تجلیل از صداقت، دیانت و تخصص او، دو گمشده امروز جامعه ایران را قانون و آزادی برشمرد.

این مرجع تقلید خطاب به پزشکیان گفت: عهدتان با مردم احیای قانون و احیای آزادی باشد.