عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با فروش فیلترشکن‌ها عملا به مردم یاد دادیم که می توانند خلاف کنند، گفت: پلتفرم های خارجی را در حالی فیلتر کردند که عملا ۹۰ درصد مردم از فیلترشکن استفاده می کنند و مشخص است چه کسانی از این فیلتر کردن سود می برند بنابراین مردم هم باید بدانند سود فروش فیلترشکن‌ها به جیب چه کسانی می‌رود.

تکتم نیوز/حجت الاسلام والمسلمین محمد باقری بنابی در خصوص وضعیت اینترنت، اظهار داشت: در ایران اسلامی برای اینکه زیرساخت های فرهنگی را درست نکردیم، جریانی به دنبال کنترل اینترنت و سرعت آن است.این جریان درحال حاضر در دولت و مجلس حضور دارد و به خاطر اینکه بتوانند مثلا مردم را دیندار نگه دارند، این محدودیت ها را اعمال می کنند.

وی ادامه داد: ما به وزیر ارتباطات تذکر داده و تذکر خواهیم داد خصوصا در مجلس دوازدهم اولین سوال ما از وزیر ارتباطات در خصوص برنامه هایش برای سرعت اینترنت کشور خواهد بود. چراکه وضعیت اینترنت در کشورهایی مثل عراق، افغانستان و پاکستان به مراتب از ما بهتر است.

آقای باقری نماینده مردم بناب در خصوص فروش فیترشکن‌ها، گفت: یکی از سوالات محوری ما فیلترشکن ها خواهد بود که دست چه کسانی است و چه کسانی از فروش آن سود می‌برند که باید برای همه شفاف شود. پلتفرم های خارجی را در حالی فیلتر کردند که عملا ۹۰ درصد مردم از فیلترشکن استفاده می کنند و مشخص است چه کسانی از این فیلتر کردن سود می برند؛ بنابراین مردم هم باید بدانند این سود به جیب چه کسانی می رود.

وی تصریح کرد: ما با فیلترینگ عملا به مردم اعلام کردیم که می توانند خلاف کنند و به آنها یاد دادیم که علاوه بر فضای مجازی، در جاهای دیگر هم می‌توانید خلاف کنید.

آقای باقری بنابی در خصوص تاسیس دفاتر و مراکز پلتفرم های خارجی در داخل کشور اظهار داشت: با توجه به تحریم ها امکان انجام دادن این کار وجود ندارد و هیچ وقت این اتفاق نخواهد افتاد و باید تجدید نظری در سیاست ها اعمال شود.