شهردار رشت از پیشرفت فیزیکی ۷ درصدی پروژه تقاطع غیرهمسطح امام حسین(ع) از طرح های عمرانی میثاق خبر داد.

به گزارش تکتم نیوز، «رحیم شوقی» شهردار رشت با اشاره به اجرای پروژه های عمرانی طرح میثاق اظهار کرد: این طرح ها با هدف روان سازی و برطرف شدن گره های ترافیکی شهری در راستای رفاه حال رشتوندان احداث می شوند.

وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار و به صورت همزمان عملیات اجرایی ۵ تقاطع غیر هم سطح و بازگشایی خیابان های جدید در دستور کار شهرداری رشت قرار دارد، افزود: تقاطع غیر هم سطح میدان امام حسین(ع) که پنجمین روگذر در حال احداث شهر رشت به شمار می رود از ۱۵ اسفند سال گذشته آغاز و تاکنون ۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

شوقی بهره گیری از دانش نوین جهت ارتقای کیفی پروژه ها را یکی از اهداف مهم در اجرای طرح های عمرانی شهرداری رشت عنوان کرد و گفت: فرآیند احداث تقاطع غیر همسطح امام حسین(ع) به طول ۴۱۰ متر و عرض ۱۸ متر در حال احداث می باشد.

شهردار رشت تصریح کرد: عملیات تعریض قسمت کندرو، اجرای عملیات آسفالت، بتن ریزی و اصلاح چاه های تقاطع غیر همسطح میدان امام حسین (ع) در حال انجام بوده و محصورسازی مرحله نخست پروژه و عملیات حفاری شمع ها نیز آغاز شده است.

شوقی با اشاره به اجرای رینگ ۹۰ متری و تاکید بر اینکه احداث این پروژه سبب می شود تا ترافیک به جریان اصلی تردد داخل شهر وارد نشود، گفت: شورای اسلامی و مجموعه مدیریت شهری با مساعدت رییس کل دادگستری ، دادستان و استاندار در حال برنامه ریزی عملیاتی کردن پروژه رینگ ۹۰ متری هستند تا بتوانیم مشکل ترافیک در ورودی های شهر را حل کنیم.