در دیدار سفیر ایران در روسیه، با معاون وزیر حمل‌ونقل آن کشور اعلام شد که تدوین قرارداد اجرای موافقت‌نامه ساخت راه‌آهن رشت – آستارا، مراحل نهایی خود را طی می‌کند و به‌زودی می‌توان شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه بود.

به گزارش تکتم نیوز، به نقل از روابط عمومی شرکت راه آهن، در دیدار کاظم جلالی، سفیر ایران در روسیه با معاون وزیر حمل‌ونقل این کشور، راهکارهای توسعه حمل و نقلی در چارچوب کریدور شمال – جنوب را بررسی کردند و روند همکاری‌ها در خصوص ساخت راه‌آهن رشت – آستارا در چهارچوب گذرگاه بین‌المللی شمال – جنوب مورد بررسی قرار گرفت.

بررسی راهکارهای توسعه حمل‌ونقلی ایران و روسیه

آن طور که کشتیرانی اعلام کرده، براساس این مذاکرات اعلام شد که تدوین قرارداد اجرایی موافقتنامه ساخت این قطعه از کریدور مراحل نهایی خود را طی می‌کند و به‌زودی می‌توان شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه بود.

سرگئی پاولوف، قائم‌مقام راه‌آهن روسیه نیز که در این جلسه حضور داشت، اذعان کرد که حمل بار کانتینری از شاخه شرقی این کریدور از گمرکات «سرخس» و «اینچه‌برون» در سه ماهه نخست سال جاری، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، از رشد ۴۰۰ درصدی برخوردار بود و مذاکرات با راه‌آهن ایران به منظور تعیین تعرفه جهت حمل کود و زغال سنگ به مقاصد کشورهای ایران، امارات متحده عربی و هند در حال جریان است.