فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه بیکاری منشأ بیکاری از ناهنجاری‌های اجتماعی است، گفت: در سال‌جاری تعهد اشتغال ابلاغی شهرستان 8 هزار و 339 نفر بوده که تاکنون برای 7859 نفر معادل 94 درصد حجم ابلاغی اشتغالزایی انجام گرفته است.

به گزارش تکتم نیوز، مهندس کیا عاشوری، ۱۶ اسفندماه در کارگروه اشتغال شهرستان رشت که با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی در فرمانداری برگزار شد، با بیان اینکه بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری بیکاری منشأ فساد است، اظهار کرد: وقتی از جهات مختلف بررسی می‌کنیم بیکاری منشأ بیکاری از ناهنجاری‌های اجتماعی است.

وی افزود: کسی که شغلی ندارد، قطعا نمی‌تواند زندگی تشکیل دهد یا از عهده هزینه‌های زندگی برآید، لذا شاغل بودن باعث ارتقای سطح زندگی می‌شود، از اینرو گام برداشتن در راستای اشتغالزایی یک صدقه جاریه است.

فرماندار شهرستان رشت گفت: موضوعات اجتماعی در ابعاد مختلف جوان فاقد شغل را تهدید می‌کند، لذا مسئولیت ایجاد می‌کند که در این مورد با حساسیت بیشتری ورود کنیم، اگر بیکاری ریشه کن شود جامعه پویا و شاداب می‌شود.

عاشوری با اشاره به رونق اشتغالزایی طی ۲ سال اخیر، تصریح کرد: رونق اشتغالزایی زمینه زیست آرام را برای افراد جامعه فراهم می‌کند، در این راستا هر ساله با توجه به نیاز شهرستان و ظرفیت‌ها و تقاضاها تسهیلاتی اختصاص می‌یابد، بسترهای اشتغالزایی فراهم است که نیاز به تسهیلگری دارد تا دست جوانان را بگیریم.

وی با اشاره به اینکه در هر منطقه که بیکاری بیشتر باشد، آسیب‌های اجتماعی نظیر سرقت، اعتیاد، فساد و غیره هم بیشتر می‌شود، ادامه داد: باید الگوهای موفق اشتغالزایی را که با دریافت تسهیلات نتیجه گرفتند، معرفی کنیم.

فرماندار شهرستان رشت گفت: در سال‌جاری تعهد اشتغال ابلاغی شهرستان ۸ هزار و ۳۳۹ نفر بوده که تاکنون برای ۷۸۵۹ نفر معادل ۹۴ درصد حجم ابلاغی اشتغالزایی انجام گرفته است و بقیه هم تا پایان سال در سامانه رصد اشتغال ثبت خواهد شد.