استاندار گیلان با تبریک روز پاسدار و قدردانی از تلاش های پاسداران در عرصه های مختلف، گفت: اقتدار نظام اسلامی در گرو تبعیت از منویات ارزشمند رهبری معظم و آرمان های بلند انقلاب اسلامی است.

به گزارش تکتم نیوز؛ اسدالله عباسی در دیدار با سردار دامغانی فرمانده سپاه قدس گیلان و جمعی از عزیزان مجموعه این نهاد مقدس، با تبریک میلاد باسعادت حضرت سیدالشهدا(ع) و روز پاسدار به دلاورمردان عرصه ایمان و ایثار، اظهار کرد: ساختار نظام اسلامی از سوی معمار کبیر انقلاب طوری طراح شد که ان شاءالله استحکام آن تا ظهور صاحب الزمان (عج) استمرار خواهد داشت.

وی به توجه امام راحل به موضوع مردم‌سالاری با برگزاری همه‌پرسی و تدوین قانون اساسی بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی با آرای مردم اشاره و خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) نهادهایی را تأسیس کردند تا از انقلاب اسلامی حفاظت کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه امروز فلسفه وجودی سپاه پاسداران و بسیج برای همگان آشکار شده ، گفت: با گذشت زمان، آیندگان نیز پی می‌برند که فلسفه تأسیس این نهاد جز در تفکر و اندیشه حضرت امام راحل (ره) خطور نمی‌کرد.

وی به نامگذاری سالروز ولادت حضرت امام حسین(ع) تحت عنوان روز پاسدار اشاره و اضافه کرد: سپاه پاسداران فقط محدود به امور نظامی و امنیتی نیست بلکه امروز ابعاد گسترده مأموریت‌های این نهاد انقلابی برای صیانت از نظام، آرمان‌های حضرت امام(ره) و ارزش‌ها، اعتقادات و باورهاست.

استاندار گیلان پاسداری از بخش‌های مختلف درون نظام را مایه شکوفایی و اثربخشی انقلاب اسلامی در اقصی نقاط دنیا دانست و افزود: اقتدار و صلابت نظام اسلامی برگرفته از ایدئولوژی، باورها و ارزش‌های محتوایی آن و منویات رهبر معظم انقلاب است.

وی با اشاره به فرازهایی از نگاه واقع بینانه رهبر معظم انقلاب نسبت به سپاه پاسداران، گفت: هر زمان در خصوص مباحث مرزی و برون مرزی صحبت می‌شود؛ باید نام بلند سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی به زبان آورده شود.

دکتر عباسی، حاج قاسم را نمونه بارزی از مجموعه سپاه عنوان کرد که نه در نگاه مسلمانان بلکه در میان غیرمسلمانان و افراد آزاده نیز یک منجی محسوب می‌شد.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه در سایه مجاهدت‌های صورت گرفته، اجازه نفوذ دشمن به خاک ایران اسلامی داده نشد، گفت: تلاش دشمنان در نطفه خفه شد و نابودی آنان مدیون خون حاج قاسم هاست.

وی با بیان اینکه امنیت امروز کشورمان مرهون تلاش‌های سپاه و شهدای این نهاد انقلابی است، افزود: در سازندگی، عمران و آبادانی، علمی، فناوری، هوافضا، محرومیت زدایی، ساخت خانه برای نیازمندان طی سالیان مختلف و نیز اجرای طرح حاج قاسم در مقابله با بیماری کرونا نیز سپاه نقش‌آفرینی بسزایی داشته و این روند استمرار دارد.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه سپاه در موضوعات حاکمیتی توجهی به دولت‌ها ندارد؛ ابراز امیدواری کرد که با همراهی پاسداران در بخش‌های مختلف، شاهد پیشرفت و آبادانی گیلان سرفراز باشیم.

استاندار گیلان همچنین با اهدای لوح تقدیر به فرماندهی سپاه قدس گیلان؛ روز پاسدار را گرامی داشت.