معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان گفت: با هدف ارتقای پوشش رادیویی و ردیابی کشتی ها، تجهیزات کمک ناوبری ایستگاه های ساحلی و شناور جستجو و نجات این اداره کل به روز رسانی شد.

به گزارش تکتم نیوز، بهرام زراعت طلب معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان گفت: با هدف ارتقای پوشش رادیویی و ردیابی کشتی‌ها، تجهیزات کمک ناوبری ایستگاه‌های ساحلی و شناور جستجو و نجات این اداره کل به‌روز رسانی شد. این اداره کل با اعتبار بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال، برای به‌روز رسانی رادار شناور ناجی ۱۴، تأمین و راه اندازی دستگاه شناسایی خودکار شناورها (AIS) در ایستگاه مخابراتی بندر چمخاله و به‌روز رسانی تجهیزات سامانه SSB بندر انزلی اقدام کرد.

وی با اشاره به افزایش بهره وری و ناوبری شناورها ناشی از انجام به‌روزرسانی تجهیزات کمک ناوبری، افزایش برد دیداری و مانوری عملیات‌های نجات دریایی در شرایط نامناسب آب و هوایی؛ دریافت داده‌های دقیق و به‌روز کشتی‌ها و شناورهای متردد توسط مراکز کنترل ترافیک دریایی و مراکز جستجو و نجات دریایی و اجرای ایمن عملیات دریانوردی و کاهش سوانح دریایی را از دیگر نتایج به‌روز رسانی تجهیزات در بنادر گیلان عنوان کرد.

شایان‌ذکر است، افزایش قدرت و کارایی عملیات جستجو و نجات دریایی و همچنین پوشش رادیویی و ردیابی کشتی‌های متردد در محدوده تحت حاکمیتی بنادر از اهداف مهم سازمان بنادر و دریانوردی قلمداد می‌شود.