مدیرکل راه‌آهن شمال۲ با اشاره به جابجایی ۹۱۷ هزار مسافر از سوی ناوگان حمل‌ونقل ریلی منطقه شمال۲ در سال جاری گفت: بر اساس آمار این میزان جابجایی نسبت به سال گذشته با افزایش ۲۸ درصدی مواجه بوده است.

به گزارش تکتم نیوز، غلامحسین ولدی مدیرکل راه‌آهن شمال ۲ با اشاره به جابجایی
۹۱۷ هزار مسافر از سوی ناوگان حملونقل ریلی منطقه شمال۲ در سال جاری اظهار کرد: براساس آمار این میزان جابجایی نسبت به سال گذشته با افزایش ۲۸ درصدی مواجه بوده است.

وی با بیان اینکه زمان تاخیر حرکت قطارها در راه‌آهن شمال۲ کاهش پیدا کرده است، گفت: با نظارت بر قطار‌هایی که تردد آنان در محدوده جغرافیایی این اداره کل است، خوشبختانه میانگین زمان تاخیر قطار‌های مسافری با کاهش ۲۴ درصدی از ۹ دقیقه به ۶ دقیقه رسیده است.

مدیرکل راه‌آهن شمال۲ از افزایش یک و نیم درصدی جابجایی کالا از مسیر ریلی در گیلان خبر داد و افزود: در ۹ ماه نخست سال جاری میزان بارگیری و تخلیله کالا، بیش از ۲ میلیون و ۱۷۲ هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک و نیم درصد افزایش داشته است.

ولدی با تاکید بر لزوم توجه توسعه خط ریلی در گیلان به منظور افزایش جابجایی مسافر و کالا بیان کرد: وزارت راه و شهرسازی و‌ دولت سیزدهم برنامه‌ ویژه‌ای برای توسعه راه‌آهن در گیلان داشته و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.