حسن روحانی شخصی نیست که بی‌گدار به آب بزند. در نتیجه حتی ردصلاحیتش بیش از اینکه برای روحانی هزینه باشد، برای ردصلاحیت‌کنندگان هزینه خواهد داشت. مگر می‌شود فردی که سال‌های سال نماینده رهبری انقلاب اسلامی در شورای عالی امنیت ملی بوده و از زیر و زبرها باخبر است را یک راست به پارکینگ سیاست هدایت کرد؟

تکتم نیوز/برای ردصلاحیت حسن روحانی صف کشیده‌اند. به این مسجد می‌روند، پشت آن تریبون نطق می‌کنند، در گعده‌های خود روی ردصلاحیت او شرط می‌بندند. تا شاید مهر ردصلاحیت او را جلوتر از شورای نگهبان بر پرونده روحانی بزند. حسن روحانی با سابقه امنیتی، دیپلماتیک و جلوس ۸ ساله بر صندلی ریاست جمهوری، از نظر تندروها باید از ساختار قدرت حذف شود، کم هزینه‌ترین مسیر نیز برای کنارزدن او، پروژه ردصلاحیت است. تا پیامی محکم به او بدهند که کار او در عرصه واقعی سیاسی تمام شده و بهتر است سال‌های دور از قدرت را تجربه کند و به عبارت دیگر خانه‌نشین شود.
البته حسن روحانی شخصی نیست که بی‌گدار به آب بزند. روحانی مرد سال‌های جنگ، قراردادهای خرید سلاح، توافق ۵۹۸، برجام و در یک کلام شیخ دیپلمات مهره کلیدی نظام برای حل و فصل مناقشات حساس بین‌المللی است. در نتیجه حتی ردصلاحیتش بیش از اینکه برای روحانی هزینه باشد، برای ردصلاحیت‌کنندگان هزینه خواهد داشت. مگر می‌شود فردی که سال‌های سال نماینده رهبری انقلاب اسلامی در شورای عالی امنیت ملی بوده و از زیر و زبرها باخبر است را یک راست به پارکینگ سیاست هدایت کرد؟