فرآیند برداشتن میدان ولیعصر(عج) شهر رشت با هدف کنترل ، مدیریت تردد و نظم بخشی خودروها و عابران پیاده آغاز شد

به گزارش تکتم نیوز ، رحیم شوقی با اشاره به برداشته شدن میدان ولیعصر(عج) شهر رشت اظهار کرد: در طرح هندسی جدید شرایط تقاطع و نظر کارشناسان ترافیکی و حمل نقل ایجاب می کرد که میدان ولیعصر(عج) برداشته شود.

وی ، تمهیدات اندیشیده شده را به منظور تسهیل در عبور و مرور، افزایش نظم در ترددها و همچنین پیشگیری از بروز تصادف و افزایش ضریب ایمنی برای خودروهای عبوری و عابران پیاده عنوان کرد و افزود : اصلاحات انجام شده با توجه به افتتاح خیابان شهید علیزاده در هفته دولت سال جاری و در راستای تکمیل بارگذاری ترافیکی خیابان و بهره مندی کامل شهروندان از این معبر تا زمان احداث پل غیر همسطح ولیعصر (عج) ضروری است.

شهردار رشت با اشاره به حجم بالای خودروهای عبوری به ویژه خودروهای سنگین از تقاطع ولیعصر (عج)، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت محدود و عملکرد میدان و همچنین بالا بودن گردش به چپ در تقاطع مذکور به منظور نظم بخشی و تسهیل حرکت ایمن خودروها و مهم تر از آن عابران پیاده، وضعیت کنونی تقاطع نیازمند هدایت جریان عبوری به وسیله اصلاح هندسی و همچنین نصب چراغ فرماندهی بود.

شوقی به بررسی و مطالعات ترافیکی و همچنین هماهنگی های انجام شده با پلیس راهور شهرستان رشت اشاره کرد و گفت: به منظور تسهیل در عبور و مرور و کاهش بی نظمی های ترافیکی، میدان ولیعصر (عج) در وضعیت موجود به تقاطع چراغدار تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه با توجه به حجم بسیار بالای گردش به چپ ها از طرف بلوار ولیعصر (عج) به بلوار خرمشهر و همچنین از طرف بلوار خرمشهر به بلوار شهید انصاری عملکرد چراغ فرماندهی تقاطع به صورت سه زمانه است، یادآور شد: در روند سه زمانه جریان های عبوری می توانند به صورت جداگانه تردد کنند ضمن اینکه عملکرد چراغ به صورت هوشمند خواهد بود و در ساعت های مختلف با توجه به حجم تردد وسایل نقلیه، دارای سیکل های متفاوت زمان بندی است.