بصورت همزمان121 پروژه راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با حضور نماینده عالی دولت در استان بمناسبت هفته دولت در شهرستان رودسر اففتاح شد.

به گزارش تکتم نیوز؛ اسدالله عباسی در آئین افتتاح پروژه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان در منطقه ساحلی احمدآباد شهرستان رودسر، با بیان اینکه سواحل برای استفاده عموم مردم آزادسازی شده‌است، گفت: ساحل باید در اختیار عموم مردم قرار گیرد، هیچ کس حق ندارد که ویژه از ساحل استفاده کند.

وی اظهار کرد: سواحل آزاد شده گیلان از جمله رودسر باید برای استفاده عموم مردم مدیریت شود.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد دریا و ساحل دریا در گیلان را فعال می کنیم، اضافه کرد: در موضوع شنا در دریا باید مراقبت های لازم و سخت گیری برای پیشگیری از غرق شدگی صورت گیرد.

عباسی با تاکید بر ضرورت توجه مدیران به خدمتگزاری به مردم در مناطق مختلف گیلان با تشریح پیشینه تاریخی شهرستان رودسر گفت: حکومت علویان در رودسر شکل گرفت و این شهرستان از مردمان متدین، ولایتمدار و انقلابی برخوردار بوده که برای انقلاب اسلامی کم نگذاشتند از اینرو باید برای مردم خدمت کرد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه بافت شهری شهرستان رودسر به لحاظ فرهنگی باید حفظ شود، خاطر نشان کرد: مشکلات مربوط به بافت فرسوده رودسر باید مرتفع شود.

*دولت سیزدهم نیز به دلیل مردمی بودن از سوی رهبری تمجید شد

استاندار در ادامه با گرامیداشت هفته دولت و با بیان اینکه این هفته به نام شهیدان رجایی و باهنر مزین شده اظهار کرد: این ۲ شهید عزیز الگو و اسوه ما مدیران هستند که باید از آنان پیروی کنیم.

استاندار گیلان رمز ماندگاری شهید رجایی را سادگی، مجاهدت در راه خدا، مدیریت جهادی و انقلابی عنوان کرد و افزود: دولت سیزدهم نیز به دلیل مردمی بودن از سوی رهبری تمجید شد.

وی با اشاره به تلاش های دولت مردمی و انقلابی سیزدهم برای رفع مشکلات اظهار کرد: یکی از برنامه های راهبردی دولت فساد ستیزی به ویژه مبارزه با دست اندازی به حقوق عامه مردم است.

عباسی با بیان اینکه دولت شبانه روز در میدان کار و فعالیت بوده و ما نیز همگام با دولت در گیلان برای پیشبرد امور، باید شبانه روز تلاش کنیم، به فرمایشات رهبری مبنی بر اینکه به قله نزدیک شده ایم اشاره کرد و ادامه داد: ما مسئولان باید برای رفع مشکلات مردم از هیچ کوششی دریغ نکنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تشریح کارهای انجام شده طی ۲ سال اخیر در گیلان اعم از کاهش نرخ بیکاری، افزایش مشارکت اقتصادی و احیا واحدهای راکد به مشکلات به جامانده در استان از جمله خرابی پل ها ناشی از سیلاب سال ۹۷ اشاره کرد و افزود: ضمن جبران عقب ماندگی باید به جلو حرکت کنیم و تمام مدیران استان باید به این مهم توحه کنند.

استاندار گیلان با بیان اینکه هیچ مانعی نباید در مسیر حرکت، رشد، توسعه و بالندگی دولت قرار گیرد خطاب به مدیران استان با تاکید بر اینکه باید در چارچوب قانون حرکت شود، گفت: هیچ کس با هیچ بهانه ای حق ندارد که سد راه شما برای پیشبرد امور شود و شما را متوقف کند.

نماینده عالی دولت در گیلان در سفر به رودسر، ضمن حضور در روستاهای مناطق کوهستانی این شهرستان و گفت و گو با مردم، عصر امروز “پنجشنبه” جلسه قرارگاه محرومیت زدایی استان را در مرکز دهستان شوئیل رودسر تشکیل خواهد داد.

۱۲۱ پروژه راهداری اعم از بهسازی و آسفالت راه های روستایی، بهسازی و روکش آسفالت راه های اصلی، فرعی و شریانی، احداث پل و ابنیه، اجرای سیستم روشنایی طولی، اجرای روشنایی نقطه‌ای، خط کشی محورهای مواصلاتی و نصب حفاظ ایمنی “گاردیل و نیوجرسی” با هشت هزار و ۷۱۶ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.