یک عضو شورای شهر تهران گفت: برخی عوامل شهرداری «رشوه» می‌گیرند تا سد معبر جمع‌آوری نشود.

تکتم نیوز/مهدی اقراریان در یکصد و هفتاد و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران ضمن تذکر به شهردار تهران در مورد گلایه شهروندان در رابطه با شرایط نامناسب سد معبر در سطح شهر گفت: مطابق تبصره یک ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، شهرداری موظف است با سد معبر برخورد کند.

وی افزود: بر اساس گزارشات واصله، برخی عوامل شهرداری رشوه می گیرند تا سد معبر جمع آوری نشود. دو سال است که این موضوع را می گوییم اما خروجی آن به کجا رسید؟.

اقراریان ضمن تذکر و انتقاد از عملکرد شهرداری در برخورد با سد معبر با توجه به اعتراض مکرر مردم افزود: این تذکر را در اختیار دیگر اعضای شورا قرار می‌دهم و اگر تمایل داشتند می‌توانند آن را امضاء کنند. شهرداری در عناوینی، مسئولیت آسیب‌های اجتماعی را بر عهده می‌گیرد؛ بهتر است در مواردی که وظیفه داریم وارد شویم و سپس وظایفی که مستقیم نیست، انجام دهیم.

وی ادامه داد: در بعضی موارد در کار خود مانده‌ایم و وظایف دیگر بخش‌ها را انجام می‌دهیم؛ برخی به صراحت می گویند که به عوامل شهرداری پول می‌دهند تا سد معبر حل نشود.

عباسی: شهرداری گزارش دقیق از قرارگاه اجتماعی ارائه کند

مهدی عباسی رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران امروز در صحن علنی امروز شورا با انتشار یک ویدئو از پشت پرده ساخت و سازهای غیرمجاز گفت: شهرداری تهران همانگونه که با ساخت و سازهای غیر مجاز برخورد کرد، باید با متخلفان، عوامل و ریشه‌های آن هم برخورد کند.

وی با اشاره به فیلمی که در صحن علنی منتشر کرد گفت: البته صدای دوستانمان در شهرداری را تغییر دادیم و اسم‌هایی که در این ویدئو اعلام می‌کنند را هم قطع کردیم چرا که هم بار حقوقی دارد و هم ممکن است مرجع نظارتی بخواهد به این موضوع ورود کند.

عباسی با بیان اینکه عوامل ساخت و ساز غیر مجاز را باید ریشه‌ای خشک کنیم، افزود: از حراست شهرداری تهران می‌خواهم جلسه‌ای برگزار کند و ما فایل‌های صوتی و ویدئوهایی را که در اختیار داریم، به آنها بدهیم.

به گزارش ایسنا، مهدی چمران نیز گفت: شبیه این مورد را در منطقه ۱۸ هم شنیده‌ام و آدرس‌ها و نام‌هایشان را به شهردار منطقه اعلام می‌کنم.

علیرضا نادعلی سخنگوی شورای شهر تهران نیز با اشاره به برگزاری آئین بدرقه آتش نشانان به مرزهای غربی کشور برای پوشش مراسم اربعین گفت: اقدامات شهرداری تهران در مراسم اربعین مورد حمایت شوراست و جا دارد از شهرداری تهران بابت ارائه وام بدون سود به پرسنل برای سفر به اربعین تشکر کنیم.

وی افزود: قرارگاه اجتماعی شهرداری تهران مدت‌هاست که تشکیل شده و لازم است گزارشی دقیق از کارکرد قرارگاه به شورای شهر ارائه شود./ایسنا/