کلنگ اجرای طرح توسعه بیمارستان رسول اکرم(ص) رشت در وسعت پنج هزار مترمربع با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استاندار گیلان، نماینده ولی فقیه، رئیس مجمع نمایندگان و مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بر زمین زده شد.

به گزارش تکتم نیوز؛ معاون درمان سازمان تأمین‌اجتماعی کشور در آئین کلنگ زنی طرح توسعه بیمارستان رسول اکرم(ص) گفت: این بیمارستان بزرگترین‌مرکز درمانی گیلان است و سال گذشته ۱۲ درصد ضریب اشغال تخت این بیمارستان افزایش یافته است.

مهدی اسلامی، اولویت بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی را نظام‌سلامت اعلام کرد و افزود: قطعا کار کردن در نظام سلامت امری مقدس است بخصوص اگر این کارکرد در حوزه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تامین اجتماعی باشد.

وی در رابطه با افزایش کیفیت درمان گفت: یکی از جایگاههای بسیار مهم درمان در تامین اجتماعی درمان مستقیم (درمانی که در مراکز ملکی مان وظیفه داریم به طور رایگان به همه بیمه شدگان خدمات ارائه کنند) می باشد.

اسلامی تاکید کرد: در دولت سیزدهم برای اولین بار نظام‌ پرداخت بعنوان قوه محرکه اصلی درمان که ساختار پزشکان متخصص و سایر کادر درمان، اصلاح شد.

وی گفت: اگر بتوانیم‌پزشکان را در مراکز درمانی جذب وتثبیت کنیم ارزش این کلنگ زنی ها بیشتر خواهد بود.

امروز کلنگ یکی از بخش های ضروری استان گیلان، آنژیوگرافی، جراحی قلب و اورژانس جدید برای ارائه خدمات بیشتر به بیمه شدگان بر زمین زده شد.