مدیرکل صنعت ،معدن و تجارت در نشست با رؤسای اتحادیه‌های مشاورین املاک و روسای اتاق‌های اصناف سراسر استان گیلان گفت: عدم رعایت قوانین نظام صنفی در حوزه املاک خط قرمز ماست.

به گزارش تکتم نیوز، تیمور پورحیدری در نشست ساماندهی و هم‌اندیشی با روسای اتحادیه‌های مشاورین املاک کلیه اتاق‌های اصناف استان گیلان اظهار داشت :طرح تشدید نظارت و ساماندهی مشاورین املاک یک طرح ملی است بنابراین این طرح با قوت و جدیت تمام در گیلان اجرا می‌شود.

وی منافع اجرای این طرح نظارتی را برای آحاد مردم و صنف املاک اثربخش دانست و تصریع کرد: مزایای ساماندهی دقیق خدمات املاک و مستغلات باعث کاهش هزینه‌های مردم در دعاوی حقوقی و خسارت‌های مالی و اجتماعی خواهد شد و باید رعایت حدود قوانین صنفی و چارچوب نرخ گذاری ابلاغ شده کمیسیون نظارت بدون تفسیر شخصی رعایت شود.

رئیس کمیسیون نظارت بر سازمان‌های صنفی استان گیلان به پلمپ ۲۰ روزه واحد صنفی مشاورین املاک متخلف اشاره کرد و گفت: عدم صدور فاکتور، ارائه خدمات خارج از ضابطه و دخالت در امور فنی و مهندسی که به صورت تخصصی است و دریافت حق الزحمه خارج از تعرفه مهم ترین شکایات گزارش مردمی به سامانه ۱۲۴ می‌باشد که قطعاً با برخورد قاطع مواجه خواهد شد .

مدیرکل صمت گیلان در جمع رؤسای اتحادیه‌های مشاورین املاک بر عدم دخالت در امور فنی و مهندسی تاکید و عنوان کرد :استمرار تخلفات صنفی و سوء استفاده خارج از چارچوب صنفی باعث ابطال پروانه کسب آنها خواهد شد و حسب دستورالعمل ابلاغی ساماندهی امور مسکن با متخلفین بدون اغماض برخورد خواهد شد.

گفتنی است که در استان گیلان بیش از ۱۴ هزار واحد صنفی در حوزه مشاورین املاک فعالیت می‌کنند که دارای پروانه کسب بوده و بیش از ۴۰۰ مشاور املاک فاقد پروانه شناسایی شده‌اند که در حال ساماندهی می‌باشند.