۹۶۴واحد نوسازی شده در بافت فرسوده شهری در ۱۳ شهر استان گیلان همزمان با افتتاح ۵۰۰۸ واحد در۶۷ شهر کشور با حضور مقام عالی وزارت امروز بصورت ویدیو کنفرانس افتتاح شد.

به گزارش تکتم نیوز، هادی رحمانی مدیرکل راه وشهرسازی گیلان در مراسم افتتاح این پروژه ها گفت: این طرح از طرح‌های نوسازی مردمی می‌باشد که با کمک دولت در قالب تسهیلات بازآفرینی و با مشارکت بانک مسکن برای نوسازی بافت‌های فرسوده شهری در اختیار مردم قرار داده شده تا بتوانیم با این طرح یاری رسان مردم در حوزه مسکن باشیم.
مدیرکل راه وشهرسازی گیلان تصریح کرد: آئین افتتاح و بهره‌برداری از واحدهای مسکونی نوسازی شده مردمی در بافت‌های فرسوده استان گیلان در شهرهای رشت ،لاهیجان ،لنگرود، صومعه سرا، خمام، رودسر، استانه اشرفیه، بندر انزلی، فومن، کوچصفهان ، تالش،آستارا و املش صورت می گیرد که شهر رشت با ۱۳۸پروژه دارای بیشترین واحد افتتاحی می باشد.
وی ادامه داد: برای نوسای و بهسازی هریک از این واحدهای مسکونی ۳۵۰ میلیون تومان تسهیلات اختصاص یافته است.
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: استان گیلان دارای ۵۳ شهر مصوب است که تا کنون ۳۰ شهر دارای بافت ناکارآمد شناسایی شده شهری اعم از بافت های تاریخی، فرسوده و سکونتگاه های غیر رسمی به مساحت پنج هزار و ۳۴۶ هکتار است.
وی افزود: بیشترین تعداد مناطق شناسایی شده برای بافت فرسوده در منطقه ی ۳ رشت واقع شده است که قسمت شرقی شهر رشت را پوشش می دهد ومساحتی بالغ بر ۱۷۵۶ هکتار دارد.
رحمانی با اشاره به این که بافت‌های فرسوده از ظرفیت‌های بالایی برای نوسازی و تولید مسکن برخوردارند، اظهارکرد: برنامه‌های حوزه بازآفرینی شهری در محورهای نوسازی مسکن، تکمیل خدمات روبنایی و زیر بنایی در محلات هدف بازآفرینی شهری، بهسازی معابر خاکی در محلات هدف بازآفرینی شهری و توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی ساکنان پیگیری خواهد شد.