در طرح نوروزی مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت گیلان گفت: در بازرسی هایی که از ۱۵ اسفند تاکنون انجام داده ایم ۱ هزار و ۴۰۵ پرونده تخلف به مبلغ ریالی ۲۷۷ میلیارد و ۱۵۸ میلیون ریال تشکیل شده است.

به گزارش تکتم نیوز، تیمور پورحیدری بر اساس تصمیمات جلسه قرارگاه امنیت غذایی اظهار داشت: در خصوص ایام تعطیلات نوروز برای مسافران، کشتارگاه ها باید سه روز فعال باشند و علاوه بر سهمیه تخصیصی ، ۲۰۰ تن مازاد دیگر نیز برای استان توزیع شود که در مجموع به حدود ۵۵۰ تن برسد.

وی با تاکید بر لزوم نظارت گسترده و چندجانبه تصریح کرد : شرکت پشتیبانی دام از تاریخ ۱۰ فروردین، برای دریافت مرغ منجمد از سوی فرمانداران، به منظور تنظیم بازار سه روز تعطیلات آمادگی را دارد. پورحیدری اولویت نخست را رصد و نظارت میدانی بر اقلام اساسی دانست و گفت: توزیع شکر دولتی ، خرما و برنج نیز علاوه بر اقلام دیگر پرمصرف مردم در این ایام، در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل صمت گیلان با بیان اینکه بازرسان در سطح استان در دو شیفت صبح و عصر بر بازار و کالاهای اساسی نظارت خواهند داشت گفت: قطعاً در ایام تعطیلات بر پایانه‌های مسافربری و میزان کرایه جابجایی مسافران ، رصد و نظارت ویژه خواهند داشت.