همزمان با ششمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی؛ پنج پروژه مدیریت شهری لاهیجان عصر امروز(دوشنبه) با حضور دکتر عباسی استاندار گیلان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش تکتم نیوز، دکتر اسدالله عباسی در آئین بهره‌برداری از پنج پروژه مدیریت شهری لاهیجان با تشکر از از زحمات مدیران شهرستان لاهیجان درطول یک سال گذشته اظهار کرد: تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی در سطح کشور خود را خدمت گذار مردم می‌دادند.

وی با اشاره به ویژگی‌های گردشگری شهرستان لاهیجان گفت: حق مردم لاهیجان این است که در تمام‌نقاط آن اقدامات گردشگری و فرهنگی اتخاذ شود زیرا در لاهیجان شاعران و مورخان بسیار خوبی وجود داشته است به همین منظور است که همگان لاهیجان را نگین درخشان گیلان معرفی می‌کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر لزوم توجه به بحث توسعه شهری در شهرستان لاهیجان و همچنین دیکر شهرهای استان؛ افزود: برای رشد و بالندگی شهر باید نوآوری داشته و طرح های بسیار زیبا و خلاقیت را مورد توجه قرار داده و از بحث کلیشه‌ای باید خارج شویم چرا که بحث توسعه شهری در کنار خدمات رسانی به مردم منجر به ایجاد آرامش در جامعه می‌شود.

دکتر عباسی با بیان اینکه به طرح تفطیلی در شهرستان لاهیجان باید توجه شود، تصریح کرد: توجه به طرح تفضیلی منجر به توسعه متوازن شهرستان‌‌های گیلان در حوزه‌های مختلف می‌شود و تا مادامی که به این طرح توجه نشود هیچ پیشرفتی در سطح شهرستان‌های لاهیجان حاصل نمی‌شود.

وی‌ با بیان اینکه یک لاین از پروژه میدان گیل تا عید نوروز به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت:در خصوص میدان گیل در گذشته علیرغم جذب منابعی که حق مردم بوده، اقدام خاصی انجام نشده است ولی در این دولت و در طول یکسال گذشته اقدام خوبی انجام شده است تا معضل ترافیک شهر لاهیجان را در سریعترین زمان ممکن برطرف کند.

به گفته استاندار گیلان در بحث فناوری و بسته بندی و صنایع چای و کلوچه در لاهیجان اقدامات بسیار خوبی انجام شده که منجر به رشد اقتصادی استان می‌شود.

گفتنی است،‌ این پنج پروژه عمرانی شهرداری لاهیجان شامل روکش آسفالت خیابان‌های سطح شهر با مساحت ۱۲۰ هزار متر مربع،اجرای عملیات پیاده‌روی سازی سطح شهر با میزان اعتبار ۱۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع، احداث پل نخجیر کلایه به عرض هفت متر و طول ۱۰ متر، بازسازی و اصلاح هندسی میدان شهید پاینده( انتظام) با مساحت ۷۲۰ متد مربع و احداث آشیانه ایستگاه شماره ۳ آتشنشانی با مساحت ۱۲۱ متر مربع و با مجموع اعتبار ۵۱ میلیارد و ۸۹۵میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.