استاندار گیلان با اشاره به پیشرفت های جمهوری اسلامی در بخش های مختلف گفت: امروز کشور ما توانسته در همه زمینه ها به پیشرفت دست یابد که همه این موفقیت ها به برکت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است.

به گزارش تکتم نیوز؛ دکتر اسدالله عباسی صبح امروز (چهارشنبه) در نخستین روز از گرامیداشت دهه مبارک فجر در مراسم نواختن زنگ انقلاب در مدرسه قلم چی رشت، اظهار کرد: در گذشته و قبل از پیروزی انقلاب اسلامی استقلال نداشتیم، مستشاران آمریکایی و صهیونیستی برای ما تصمیم می‌گرفتند اما امروز استقلال داریم.

وی با اشاره به جنگ تحمیلی دشمن علیه جمهوری اسلامی و ایستادگی کشور و مردم در مقابل جنگ نظامی دشمن اضافه کرد: شهدای گرانقدری در این راه دادیم اما به دشمن اجازه نفوذ به کشور را ندادیم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان اظهار کرد: دشمن در دهه های مختلف تحریم های ناجوانمردانه علیه کشور ما وارد کرد، اما ما همواره رو پای خودمان محکم ایستادیم و دست رد به سینه دشمنان زدیم.

وی با اشاره به برخورداری از آزادی بیان و استقلال کشور جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: استقلال ما کاملا برگرفته از آرمان های حضرت امام خمینی (ره) است و آن حضرت به عنوان یک شخصیت انقلابی به ما درس زندگی، عزت، هویت و آبرو داد ما امروز در دنیا به عنوان یک کشور مقتدر انقلابی تاثیرگذار هستیم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان در ادامه با اشاره به تحرکات اخیر دشمنان علیه قرآن کریم، ساحت مقدس پیامبر (ص)، ولایت فقیه، سپاه و نهاد خانواده اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران برگرفته از مبانی دینی و اعتقادی ماست، دشمن متوجه نقاظ قوت ما شده‌است.

وی با گرامیداشت ایام الله دهه فجر و چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و با اشاره به پیشرفت های کشور بعد از این فتح بزرگ افزود: دهه اول انقلاب پزشک عمومی به اندازه کافی جمعیت آن زمان در اختیار نداشتیم از هندوستان، پاکستان و بنگلادش پزشک می آوردند اما اکنون در همه رشته های پزشکی خودکفا هستیم.

دکتر عباسی با اشاره به پیشرفت ها، توسعه و عمران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در شهرها و روستاهای کشور ادامه داد: قبل از انقلاب روستائیان از نعمت آب، برق و گاز و تلفن محروم بودند اما اکنون از این امکانات برخوردارند .