به مناسبت ایام الله دهه فجر سال جاری،41پروژه آب و فاضلاب در سطح استان گیلان افتتاح و به بهره برداری می رسد.

به گزارش تکتم نیوز؛ شرکت آبفای گیلان با ۳۸ پروژه آماده افتتاح در حوزه بهره برداری و توسعه آب و ۳ پروژه دفع بهداشتی فاضلاب در شهرستان های رشت،آستانه اشرفیه و ماسال به استقبال چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی می رود.

مازیار علی پور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با اشاره به پروژه های قابل افتتاح و آماده بهره برداری این شرکت در ایام مبارک دهه فجر اظهار داشت: ۴۱ پروژه آبفای گیلان در ۱۱ شهرستان استان با اعتباری بیش از ۱ هزار و ۵۵۴ میلیارد ریال از منابع ملی، استانی و سایر ردیف ها دراین ایام افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید و جمعیتی حدود ۰۰۰/۷۰۰/۱ نفر از مزایای افتتاح این پروژه ها بهره مند خواهند شد.

مدیرعامل آبفای گیلان ضمن تشریح پروژه های آبرسانی، اجرای خط انتقال سنگر به کوچصفهان را از مهمترین این پروژه ها برشمرد و افزود: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۳۱۲ میلیارد ریال، از محل اعتبارات ملی اجرا شده است که علاوه بر جمعیت شهری، چندین روستای در مسیر این خط انتقال نیز از آن بهره مند خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرد: توسعه و بازسازی خطوط انتقال،اجرای شبکه توزیع آب شرب، احداث اتاقک برق و کلر زنی و فنس کشی محوطه چاه، احداث مخزن ذخیره آب شرب، اصلاح و باز سازی ایستگاه پمپاژآب نیز از دیگر پروژه های قابل افتتاح و بهره برداری در این ایام می باشد.

مدیرعامل آبفای گیلان با برشمردن پروژه های جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب گفت: در دهه مبارک فجر، ۳ پروژه در حوزه فاضلاب شامل اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب بخش دوم غربی شهر رشت، شبکه جمع آوری فاضلاب خیابانهای شهید مصطفی دوست و زنده دل در آستانه اشرفیه و همچنین توسعه شبکه فاضلاب شهر ماسال نیز به بهره برداری خواهد رسید.