استاندار گیلان ارائه گزارش عملکرد دولت مردمی و انقلابی از سوی مدیران دستگاه های اجرایی استان به مردم را ضروری دانست و تاکید کرد: توسعه گیلان، با بهره مندی از ظرفیت های ملی و استانی و هم افزایی بیش از پیش مجلس و دولت شتاب می گیرد.

به گزارش تکتم نیوز؛ دکتر اسدالله عباسی عصر امروز (شنبه) در حاشیه نشست با رئیس و اعضای مجمع نمایندگان گیلان در گفت‌وگو با خبرنگاران، با قدردانی از نمایندگانی که برای پیشبرد امور مردم و خدمتگزاری بهتر دولت مردمی تلاش می کنند، افزود: در آستانه تصویب و تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۱ و برنامه هفتم توسعه، ارزیابی عملکرد دستگاه ها می تواند افق روشنی برای تصمیم گیری آینده ترسیم کند.

وی اضافه کرد: از سویی ارتباط و تعامل بین نمایندگان با دستگاه های اجرایی و نیز دولت در استان و کشور می تواند به روند امور مردم سرعت بخشد و امور را تسهیل کند.

استاندار گیلان با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان (تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین) اظهار کرد: در راستای تحقق شعار سال تا کنون ۱۶۲ واحد راکد در حوزه های مختلف استان با تلاش های انجام شده دوباره به مدار تولید بازگشته که از این تعداد ۴۷ واحد آن در حوزه صنعتی با رویکرد دانش بنیان است.

وی ادامه داد: بقیه واحدهای فعال شده در بخش های کشاورزی، خدماتی، و معدنی و غیره است که خود اقدامی ارزشمند در راستای اشتغال پایدار و نیز رونق تولید است.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به تصمیمات اخذ شده در این نشست، تصریح کرد: با توجه به ارزیابی عملکرد ۲ سازمان صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی، تصمیماتی در زمینه صنعت و کشاورزی اتخاذ شد که در این راستا اقدامات مناسبی برای راه اندازی بنگاه ها و واحدهای راکد و دانش بنیان کردن آنها در استان از زمان استقرار دولت آیت الله دکتر رئیسی انجام شده است.

دکتر عباسی با اشاره به راه اندازی دهکده دانش بنیان در گیلان گفت: در حال نزدیک کردن و تقویت ارتباط بین حوزه دانش بنیان و صنعت هستیم که در این راستا شرایط مساعدی ایجاد شده و ارتباط هم روند رو به گسترشی را طی می کند.

وی با تاکید بر ارائه گزارش عملکرد دولت مردمی و انقلابی از سوی مدیران دستگاه های اجرایی استان به مردم، گفت: استان گیلان با پرداخت تسهیلات به ۲۴۷ واحد رتبه دوم در تعداد پرداختی و پرداخت بیش از ۷۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه های اقتصادی از محل رونق تولید، از نظر میزان پرداختی رتبه پنجم کشور را داراست.

وی با بیان اینکه در بخش کشاورزی هم اتفاق های بسیار خوبی در گیلان رخ داده است، گفت: در توسعه شهرک های گلخانه ای کارهای خوبی انجام شده و در بخش کشاورزی و حوزه تولیدات آبزی پروری و تولیدات گلخانه ای نیز شرایط بسیار خوبی فراهم شده است.

استاندار گیلان تصریح کرد: تولیدات برنج، چای، مرکبات، زیتون و ابریشم را نیز توانستیم به سطح مورد قبولی برسانیم.

وی با اشاره به کشت دوم اعم از برنج و محصولات زراعی دیگر بیان کرد، کشت دوم در افزایش درآمد، اشتغالزایی و رونق تولید کمک می کند و این نوع کشت و توسعه مکانیزاسیون در سایر مزارع را دستور قرار خواهیم داد تا از همه ظرفیت ها برای سال زراعی آینده استفاده می کنیم.

استاندار گیلان با اشاره به اقدامات به موقع برای جلوگیری از معدوم سازی جوجه ها و نیز پیگیری جدی برای تامین و تولید نهاده های دامی در استان، افزود: هم اکنون علاوه بر تولید گوشت مرغ مصرفی در گیلان، تولیدکنندگان به ۱۲ استان دیگر نیز این محصول را صادر می کنند.

دکتر عباسی تاکید کرد: این ارتباطات باعث می شود با کمک همدیگر و دانش روز براساس اسناد بالا دستی و قانون برنامه و اهداف پیش ببریم و امید است که در سایه تعاملات دولت و مجلس اتفاق های خوبی را رقم بزنیم، ضمن اینکه زیرساخت ها را فراهم می کنیم و از سوی دیگر تولید مسکن و اشتغال را افزایش می دهیم که موجبات خوشحالی و رضایت مردم شود.

وی خاطر نشان کرد: توسعه گیلان، با بهره مندی از ظرفیت های ملی و استانی و هم افزایی بیش از پیش مجلس و دولت شتاب می گیرد.
.

  • نویسنده : علی سیفی