با توجه به لزوم رعایت مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی در حوزه های مختلف مصرف، بسیج شرکت گاز استان گیلان اقدام به پایش گسترده دمای ادارات، بانک ها و مدارس کرده است.

به گزارش تکتم نیوز، عیسی جمال نیکویی مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اعلام آغاز پایش دمای ادارات، بانک ها و مدارس استان از روز سه شنبه ۸ آذرماه توسط پایگاه بسیج این شرکت، گفت: بسیج گاز گیلان علاوه بر ماموریت های فرهنگی و اجتماعی خود، در راستای وظایف سازمان، اقدامات و فعالیت های خوب و برنامه ریزی شده ای را اجرا می کند که یکی از آنها پایش دمای نهادهای دولتی استان می باشد.

وی بر اهمیت پایش مستمر دمای ادارات تاکید کرد و اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح کاهش مصرف گاز و نهادینه سازی فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در سطح سازمان ها و ادارات دولتی استان است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به برودت هوا و افزایش قابل توجه مصرف گاز در سراسر کشور بیان کرد: اجرای مستمر پایش دمای ادارات سبب خواهد شد تا مصرف گاز به میزان مناسبی کاهش یابد.

جمال نیکویی با بیان اینکه بازرسان پایش دمای شرکت گاز استان گیلان در سال گذشته بیش از ۳۰ هزار مورد بازدید را از ادارات، بانک ها و مدارس استان انجام دادند، گفت: بر اساس بازرسی های بعمل آمده تعداد ۹۳۷ مورد اخطار به نهادهای خاطی داده شد و در همین راستا گاز ۸ اداره نیز قطع شد.

وی با اشاره به دستور مقامات عالی کشور و همچنین دستورالعمل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان مبنی بر رعایت صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی اظهار داشت: همه ادارات، بانک ها و همچنین مدارس موظفند نسبت به رعایت دمای آسایش (۱۸ الی ۲۱ درجه) در محیط ساختمان های خود اقدام نمایند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان ادامه داد: این سازمان ها موظفند در روزهای تعطیل و همچنین یک ساعت پیش از پایان وقت اداری نسبت به خاموش کردن وسایل گرمایشی اقدام نموده تا پایداری جریان گاز برای مشترکین خانگی برقرار بماند.

جمال نیکویی در خاتمه ضمن قدردانی از همه نهادهایی که در سال گذشته با شرکت گاز همکاری داشتند، بر اجرای مستمر این طرح با هدف نهادینه سازی فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی تاکید کرد.