پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد شئون فرهنگی با موضوع محرم در سالن ولایت این این اداره‌کل، اظهار کرد: دشمن در ماه محرم تلاش دارد این فرهنگ را خنثی کند و جلسات تعظیم شعائر حسینی را به انحراف بکشاند.

به گزارش تکتم نیوز ، حجت‌الاسلام «سعید مهدوی» پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد شئون فرهنگی با موضوع محرم در سالن ولایت این این اداره‌کل، اظهار کرد: دشمن در ماه محرم تلاش دارد این فرهنگ را خنثی کند و جلسات تعظیم شعائر حسینی را به انحراف بکشاند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه شبکه‌های ماهواره‌ای معاند و وابسته به رژیم صهیونیستی برای ترویج قمه زنی برنامه‌ریزی دارند، تصریح کرد: این رسانه‌ها سعی دارند مجالس اهل بیت (ع) را با آداب جعلی و خرافی به انحراف بکشاند.

وی با بیان اینکه برای اینکه خود و جامعه رشد پیدا کند باید نهایت استفاده را از معارف ماه محرم و صفر ببریم، افزود: آحاد مردم و تشکل‌های دینی برای ایجاد فضای اثرگذار در ماه محرم باید تلاش کنند.

مهدوی خاطرنشان کرد: امسال در گیلان نهضت تبلیغ و تمامی افراد و نهادهای تبلیغی تلاش دارند برنامه‌های پربارتری برگزار نماید چرا که با درک پیام عاشورای حسینی ظرفیت پذیرش حکومت جهانی به وجود می‌آید.

وی با تاکید بر اینکه گیلانی‌ها امسال در بحث عید غدیر پرشورتر از سال‌های گذشته ورود کردند، ابراز کرد: مردم گیلان عاشق اهل بیت (ع) هستند و در عید غدیر با آماری که از طریق تماس تلفنی به دست آوردیم مشخص شد پخت غذای خانگی در درصدی بالایی از منازل این افراد انجام شده و همینطور در گوشه و کنار و حتی در روستاهای اهل سنت حضور پرشوری در این زمینه وجود داشته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان اذعان کرد: دشمن با جولان و حربه‌های رسانه‌ای القای غلط و تبلیغات رسانه‌ای را مثل اینکه مردم نسبت به دین و حجاب بی‌تقاوت هستند در حال انجام دادن است.

وی با اشاره به اینکه هر وقت پیام عاشورا بهتر درک شد زمینه ظهور زودتر اتفاق خواهد افتاد، اظهار کرد: شورآفرینی و نظام بخشی در سوگواری‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

مهدوی با تاکید بر اینکه اگر موج شیوع کرونا رشد داشته باشد هیچ تعارضی با برگزاری مجالس عزاداری ماه محرم ندارد، افزود: تمامی مساجد، حسینه و تکایا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی می‌توانند مراسم را برگزار کنند و در این راستا باید از ماسک و ظروف یکبار مصرف برای توزیع غذا استفاده شود.

وی ادامه داد: برخی از ارگان‌ها مانند شهرداری در بحث نصب پرچم و فضاسازی شهری و محیطی با ایفای نقش محتوایی و استفاده از احادیث اهل بیت (ع)، شخصیت‌های برجسته دینی ویژه محرم جدیت بیشتری داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه امسال فضای عمومی شهر متناسب با ایام عزاداری خواهد بود، تصریح کرد: در بحث عاشورا برای الگودهی و هویت بخشی به جوانان، به سیره اصحاب اباعبدالله الحسین (ع) باید بیشتر پرداخته شود.

وی با تاکید بر اینکه نمایشگاه پوستر زندگانی و سیره امام حسین (ع) و یاران ایشان برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: علاوه بر شیوه تبلیغ سنتی مانند منابر مساجد، نباید از فضای مجازی غافل باشیم و می‌توان از سخنرانی‌های کوتاه کارشناسان دینی‌ و محتواهای دینی استفاده کرد.

مهدوی با اشاره به اینکه از دستگاه‌های فرهنگی دیگر مانند اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و حوزه هنری انتظار داریم برگزاری سوگواره‌هایی در حوزه محرم مانند مسابقات نقاشی، شعر، پوستر و … را در دستور کار داشته باشند، گفت: ظهور و بروز ارادت مردم گیلان نسبت به اهل بیت (ع) و ولایت‌مداری آن‌ها در نهضت تبلیغ و فضای رسانه‌ای باید پررنگ جلوه داده شود.

وی با بیان اینکه به منظور هویت‌بخشی به نسل امروز بر روی شخصیتی مانند اسلم دیلمی که اهل دیلمان گیلان و از شهدای عاشورا می‌باشد باید کار شود، ابراز کرد: دستگاه‌های فرهنگی برای بزرگداشت چنین شخصیت‌هایی همت بالا داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان تاکید کرد: برخی از مسافرین کمتر به موازین شرعی دقت می‌کنند که به مردم گیلان نسبت داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تجمعات خوب ولایی مردم گیلان و شهر رشت در سطح ملی و شبکه‌های رسانه‌ای انعکاس داده شده است، اذعان کرد: تجمع مردم در میدان شهدای ذهاب رشت همزمان با روز عاشورا امسال پرشورتر برگزار می‌شود.https://chat.whatsapp.com/KflYhgjRQmTJ2zU4m9xj9l