طی آیینی با حضور مهندس ابراهیم نجفی نماینده مردم شهرستان آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان و مهندس حسین ذاکر استقامتی سرپرست فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه، طرح تبدیل شبکه فرسوده سیمی به کابل خودنگهدار در روستای خوشکاروندان با اعتباری معادل 4700 میلیون ریال اجرا شد.

محمد اسماعیل هنرمند مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در این مراسم با اشاره به اجرای طرح جهادی تبدیل شبکه سیمی به کابل به گزارش تکتم نیوز خودنگهدار گفت: از آغاز سال گذشته به منظور افزایش ضریب پایداری شبکه و تامین برق مشترکین در سطح استان گیلان اجرای طرح فوق با سرعت و جدیت در حال پیگیری می باشد .

وی افزود: درفاز اول اجرای این طرح ۱۰۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده با صرف هزینه ۱۲۰میلیارد تومان به کابل خود نگهدار مجهز شد و در فاز دوم نیز ۱۰۰۰ کیلومتر دیگر با اعتبار۱۴۰ میلیارد تومان در گیلان آغاز شده است.

هنرمند اضافه کرد: امروز در روستای خوشکاروندان با اعتباری معادل ۴۷۰۰ میلیون ریال، تبدیل ۴۶۳۳ متر شبکه سیمی مسی فرسوده به کابل خود نگهدار از فاز دوم اجرای این طرح آغاز شده است.

رئیس هیئت مدیره شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان با اشاره به اقدامات انجام شده فاز اول اجرای طرح مذکور در شهرستان آستانه اشرفیه گفت: در سال گذشته قریب به ۳۱ کیلومتر کابل خودنگهدار در مناطق شهری و روستایی این شهرستان با اعتباری قریب به ۴۱ میلیارد ریال احداث شد و از ابتدای سال ۱۴۰۰ نیز تا کنون بیش از۵۵ کیلومتر دیگر شبکه فرسوده با کابل خودنگهدار با اعتباری معادل ۶۵ میلیارد ریال جایگزین شده است .

وی در پایان، افزایش قابلیت اطمینان شبکه در مقابل شرایط جوی و اتفاقات ناشی از برخورد اشیاء خارجی و همچنین کاهش خطر آتش سوزی در مناطق مشجر و جلوگیری از تخریب محیط زیست و تسهیل در ارائه سرویس امن و مطمئن به مشترکین محترم را از مزایا و محاسن شبکه با کابل هادی روکشدار(خودنگهدار) دانست .

در ادامه مهندس ابراهیم نجفی نماینده مردم شهرستان آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از کوشش های کلیه پرسنل و مدیران شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان، خواستار تداوم روند خدمات رسانی مستمر و خالصانه به مردم شریف استان شد.

گفتنی است در این مراسم مهندس حسین ذاکر استقامتی سرپرست فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه ،مهندس علی طالب پور مدیر امور توزیع برق آستانه و جمعی دیگر از مسئولین محلی حضور داشتند.