با هدف افزایش ضریب ایمنی خطوط و حفظ پایداری جریان گاز، در پاییز امسال بیش از 11 هزار کیلومتر از خطوط گاز در گیلان نشت یابی شده است.

به گزارش تکتم نیوز، حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اعلام خبر نشت یابی بیش از ۱۱ هزار کیلومتر از خطوط گاز در استان، گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۴ درصد رشد داشته است و در نوع خود یک رکورد محسوب می شود.

وی با بیان اینکه عملیات بازرسی و نشت یابی انجام شده در پاییز امسال در ۲۲ شهر استان انجام شده است، اظهار داشت: با اجرای گسترده نشت یابی، ضریب ایمنی خطوط و پایداری جریان گاز مشترکین بیش از گذشته افزایش یافته است.

اکبر همچنین از نشت یابی ۳۵۰ ایستگاه تقلیل فشار و بیش از ۲۲۴ هزار انشعاب گاز در استان خبر داد و گفت: با انجام این عملیات در سه ماه سوم سال جاری، حدود ۱۰ هزار نشتی شناسایی شد که همکارانم بلافاصله نسبت به برطرف کردن آنها اقدام کردند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در خاتمه هدف شرکت گاز از بازرسی و نشت یابی مستمر را افزایش سطح ایمنی و پایداری جریان مشترکین استان عنوان کرد و گفت: شرکت گاز برای تحقق این هدف مهم، ضمن استفاده از پیمانکاران با‌ سابقه و مجرب در امر نشت یابی، تعداد ایستگاه ها، طول خطوط و گستره شهرهای مورد بازرسی را افزایش داده است.

،