در پی مشکلات ناشی از بارندگی‌های شدید شب گذشته در بخش ضیابر شهرستان صومعه‌سرا روستای بهمبر در محاصره سیلاب قرار گرفت و بسیاری از مناطق مسکونی، تولید و کشاورزی به زیر آب رفت.

به گزارش تکتم نیوز،از صومعه‌سراعلی­‌رغم تأکیدات مسؤولین شهرستان به متولیان امر در حوزه تأمین تجهیزات و منابع برای لایروبی رودخانه‌های در معرض خطر سیل و همچنین هشدار مکرر هواشناسی درباره بارش‌های سیل‌آسا و تبعات آن که دامن‌گیر ساکنین روستاهای حاشیه رودخانه‌های پرخطر می‌شود باز هم روستای بهمبر به زیر آب رفت.

فرماندار شهرستان صومعه سرا در مناطق به زیر آب رفته روستاهای بخش ضیابر حضور و با صدور دستور ضرب‌العجلی برای تأمین دستگاه‌ها و امکانات لازم برای مرتفع کردن هرچه سریع‌تر مشکلات خسارت دیده‌گان توسط نهادهای مسؤول پیگیر موضوع شد.

سیدجلال سیدمحمدی فرماندار شهرستان صومعه‌سرا اظهار کردسیلاب موجب تخریب جاده‌ها و معابر اصلی شده و ۴۰ واحد مسکن روستایی و راه‌های اصلی روستا در سیل خساراتی دیده‌اند.

فرماندار صومعه سرا بیان داشت:بارها تأکیدات لازم برای تمرکز امکانات لازم در راستای پیشگیری اینگونه حوادث در مناطق سیل‌خیز به مدیران و دستگاه‌های اجرایی مربوطه جهت تخصیص اعتبار داده شده بود و نبود امکانات و عدم هماهنگی بین دستگاه‌های متولی علاوه بر اینکه موجب خسارت برای دولت می‌شود موجب خسارت اموال مردم نیز می‌شود.

سیدمحمدی از بخشداران، دهیاران و شوراهای اسلامی در شرایط بارش‌های سیل آسا خواست در آماده باش کامل باشند و تمام هشدارهای ستاد بحران شهرستان و هواشناسی را جدی گرفته و وظایف محوله را به خوبی انجام دهند تا عادی‌سازی امور در روستا صورت پذیرد.

محمد نعمتی دهیار روستای بهمبر گفت : بارندگی شب گذشته باعث بالا آمدن آب رودخانه بهمبر که نیاز به لایروبی داشت شد و بیشتر مناطق مسکونی روستایی و تمامی راه‌های عبور و مرور را دچار اختلال کرده، واحدهای تولیدی کشاورزی، انبارهای برنج کشاورزان در این سیلاب خسارت دیده‌اند.

وی همچنین بیان داشت: تمامی هماهنگی‌ها با توجه به دستور ستاد مدیریت بحران شهرستان در راستای تأمین امکانات برای لایروبی رودخانه در دست اجرا بود و قرار بود بیل میکانیکی بعد لایروبی رودخانه نوخاله برای رفع مشکلات رودخانه و بهسازی و بسترسازی مستقر شود که بارندگی سیل آسا زودتر مستقر شد

پرویز روا بخشدار میرزاکوچک شهرستان صومعه سرا نیز  با اشاره به بارندگی شب گذشته اظهار کرد: شدت بارندگی باعث وقوع سیلاب در راه‌های روستایی تنیان شده بود که با هماهنگی بخشداری میرزا کوچک و تأمین تجهیزات آبگرفتگی و مشکلات روستای تنیان به کمک دهیاری این روستا بازگشایی شد.

سید سجاد عالم طلب دهیار روستای پشتیر اظهار کرد: بازگشایی دهنه پل شهید چراغی توسط دهیاری روستای پشتیر بخش میرزاکوچک که شب گذشته طغیان شده بود و بسیاری از راه‌های روستایی را درگیر سیلاب کرده بود با کمک بیل مکانیکی مرتفع شده و از روستاییان خواسته شد برای جلوگیری از هرگونه خطرهای احتمالی از این منطقه برای عبور مرور تا اطلاع ثانوی تردد صورت نگیرد.

انتهای پیام