استاندار و رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه گیلان با تأکید به دستگاه‌ها برای شتاب‌بخشی در اجرای پروژه‌ها و نیز جدیت در نظارت بر تکمیل طرح‌ها گفت: اهتمام مدیران برای جذب اعتبارات ، از شاخص‌های ارزیابی عملکرد آنان به شمار می رود.

 به گزارش تکتم نیوز؛ دکتر اسدالله عباسی صبح امروز (پنجشنبه)۲۰ آبان در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه گیلان با بیان اینکه نیمه‌تمام بودن بسیاری از پروژه‌ها از جمله پسماند، راه‌آهن ، آزادراه و دیگر راه‌ها قابل تحمل نیست، اظهار داشت: بایستی با افزایش نظارت‌ها و جذب اعتبارات ملی، این نواقص و کاستی ها را برطرف کنیم.

وی بر لزوم اولویت‌بندی پروژه‌ها و اقدامات کارشناسی همراه با دقت و سرعت عمل توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و همراهی دستگاه‌های متولی استان تأکید و تصریح کرد: اعتبارات بخش محرومیت زدایی باید طی هفته آتی، نهایی و ابلاغ شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه دستگاه‌ها برای شتاب بخشی به اجرای پروژه‌ها و رفع چالش‌ها اهتمامی ویژه داشته باشند، گفت: باید طی سه ماه آینده شاهد بهبود شاخص جذب اعتبارات در استان باشیم.

دکتر عباسی توقف عملیات اجرایی پروژه‌ها علیرغم وجود مصالح و امکانات لجستیکی توسط پیمانکاران را قابل قبول ندانست و اضافه کرد: عمده مشکلات موجود در پروژه‌ها به واسطه مشکلات مدیریتی و نظارتی و بخشی نیز مربوط به بودجه است که تمام توان خود را برای جذب اعتبارات با همراهی نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی به کار می‌گیریم.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: اهتمام مدیران برای جذب اعتبارات و پیشرفت پروژه‌ها از شاخص‌های ارزیابی عملکرد مدیران به شمار می رود.

در این جلسه سید علی آقازاده نماینده رشت و خمام، رسول فرخی نماینده لاهیجان و سیاهکل، ابراهیم نجفی نماینده آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر، احمد دنیامالی نماینده بندرانزلی و خلیل بهروزی فر نماینده فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی به بیان دیدگاه های خود مطابق با دستور جلسه پرداختند.