علی فتح اللهی با اشاره به تخصیص اعتبار 4میلیارد ریالی جهت ایجاد موزه رشتی دوزی و مرمت عمارت کلاه‌فرنگی،بر لزوم احیاء وبهره برداری از ابنیه تاریخی رشت در راستای رونق صنعت گردشگری تاکید کرد.

به گزارش تکتم نیوز ؛ مهندس علی فتح اللهی فرماندار رشت در بازدید عمارت کلاه‌فرنگی با تاکید بر لزوم احیاء و بهره برداری صحیح از این بناهای ارزشمند جهت رونق صنعت گردشگری، بیان کرد: در راستای مرمت عمارت کلاه‌فرنگی و ایجاد موزه رشتی دوزی در این عمارت، ۴میلیارد ریال از طریق کمیته برنامه ریزی شهرستان تخصیص داده شده است.

فرماندار رشت از اتمام مراحل راه‌اندازی موزه دائمی هنر رشتی‌دوزی در عمارت کلاه‌فرنگی رشت خبر داد و گفت: باید با برنامه ریزی مناسب زمینه شکوفایی بیش از پیش این رشته و اقتصادی کردن آن را فراهم کنیم.

وی در ادامه افزود: بزودی شاهد راه اندازی بازارچه تخصصی ارائه محصولات صنایع دستی در محدوده عمارت کلاه‌فرنگی رشت با همت اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواهیم بود.

مهندس فتح اللهی با تاکید بر توجه همه جانبه به تفکر گردشگری، تصریح کرد: گردشگری امری تک بعدی نیست و باید تمامی موارد از لحظه ورود گردشگر تا زمان خروج وی از شهرستان مدنظر قرار گیرد.