سخنگوی علوم پزشکی گیلان، یکی از مهمترین عوامل نارنجی شدن رودبار را همجواری با سایر استان ها دانست و گفت: ورود مسافران به گیلان زمینه نارنجی شدن شهرستان ها را فراهم می کند.

به گزارش تکتم نیوز «فردین مهرابیان» امروز (سه‌شنبه، ۱۸ آبان) در گفتگویی با اشاره به اینکه شهرستان های ماسال، شفت، املش و سیاهکل را در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند، اظهار کرد: شهرستان رودبار وضعیت نارنجی دارد و سایر شهرستان ها زرد هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان یکی از مهمترین عوامل نارنجی شدن رودبار را همجواری با سایر استان ها دانست و افزود: ورود مسافران به گیلان زمینه نارنجی شدن شهرستان ها را فراهم می کند.

وی، از شهروندان خواست همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت و از عادی انگاری بیماری اجتناب کنند و گفت: مردمی که هنوز دوز اول واکسن را دریافت نکرده اند هرچه زودتر به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

مهرابیان، با بیان اینکه واکسیناسیون در کنار رعایت پروتکل های بهداشتی به پیشگیری و کاهش ابتلا کمک می کند، متذکر شد: بیش از ۳۰۰ پایگاه واکسیناسیون ثابت و متغیر در سطح استان مشغول واکسینه کردن مردم در نوبت های اول، دوم و سوم هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بستری شدن ۵۹ بیمار جدید طی روز گذشته در بیمارستان‌های گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۷۳ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۵۴ بیمار بدحال داریم.

پایان پیام/