استاندار گیلان: روحیه پهلوانی و ایثارگری، ماندگار است؛ ورزشکاران ما در عرصه های مختلف، اخلاق و منش ایرانی و اسلامی را به نمایش می گذارند.

به گزارش تکتم نیوز؛ یادواره ۳۶۰ شهید ورزشکار گیلان ۱۲ ابان با حضور آیت‌الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت، دکتر اسدالله عباسی استاندار، دکتر سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، خانواده‌های معظم شهدا و جمعی از مسئولان ورزشی استان در زورخانه امام علی (ع) رشت برگزار شد.
استاندار گیلان در این مراسم با بیان اینکه فضای زورخانه یادآور جوانمردی های پوریای ولی و پهلوان تختی است، گفت: از ایثار، فداکاری و ازخودگذشتگی شهیدان و مسیری که سپری کردند؛ باید الگو بگیریم.
وی با بیان اینکه شهید فهمیده برای دفاع از نظام و ارزش‌های انقلاب زیر تانک می‌رود تا ایران اسلامی پایدار بماند، افزود: تمامی داشته‌های ما مرهون خون پاک شهداست چراکه آنان به ما عزت و آبرو دادند.
دکتر عباسی اقتدار کنونی ایران در برابر استکبار جهانی و مقاومت در مقابل دشمنی‌ها را به برکت خون شهدا دانست و اظهار کرد: جوانان پهلوانی که در میادین ورزشی با افتخار پرچم جمهوری اسلامی ایران را به اهتزار درمی‌آورد، برای ما الگو هستند.
وی با اشاره به اینکه امروز ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف ورزشی، علمی و تکنولوژی روی پای خود ایستاده و دارای نام و نشان است، گفت: با نام قهرمانان بزدگ سرزمین ما همچون شهید حاج قاسم سلیمانی توانسته‌ایم انسانیت، ارزش مداری و اخلاق را به جهانیان نشان دهیم.
نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه اخلاق‌مداری در روحیه ورزشکاران ما کاملاً مشهود است و در عرصه‌های بین‌المللی در پیشگاه خداوند سرتعظیم فرود می‌آورند، افزود: رهبر معظم انقلاب از روحیه ورزشکاران و رئیس‌جمهوری نیز از دستاوردهای ورزشکاران در المپیک توکیو تجلیل کرده اند.
وی با قدردانی از ایثار و فداکاری اسوه ها و الگوهای این مرز و بوم، شهدا را مرد میدان عرصه جهاد عنوان و اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم ما نیز در عرصه خدمت به مردم با جان و دل و صادقانه، مرد میدان باشیم و در پیشگاه خداوند، مردم ایران اسلامی و خانواده های معظم شهدا روسفید شویم.
همزمان با برگزاری این یادواره در قالب رزمایش مواسات و همدلی، ۳۶۰ بسته معیشتی، ۳۶۰ بسته ملزومات بهداشتی و ۳۶۰ بسته نوشت افزار میان نیازمندان توزیع شد و ۱۰ زندانی جرائم غیرعمد ورزشکار نیز آزاد شدند.
در پایان این مراسم از جلد چهارم کتاب شهدای ورزشکار به نویسندگی محمدرضا بینش برهمند و نیز از فرش صلح و دوستی توسط استاندار گیلان و رئیس کمیته ملی المپیک، رونمایی و تعدادی از خانواده‌های معزز شهدای ورزشکار استان تجلیل شدند.
استاندار گیلان پیش از این مراسم در دیدار رئیس کمیته ملی المپیک برای برگزاری المپیاد ورزشی کشورهای عضو اکو در بندرانزلی و نیز میزبانی از اردوهای ورزشی در رشته‌های مختلف اعلام آمادگی کرد.
دکتر عباسی بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود بخش ورزشی و ضرورت بررسی میدانی میزان رضایتمندی از بخش‌های واگذار شده به بخش خصوصی تأکید و تصریح کرد: برخی هر اقدامی را متوقف به دریافت بودجه می‌کنند درحالیکه بسیار از امور مربوط به مدیریت است.
نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: گیلان در رشته‌های مختلف ساحلی همچون قایقرانی، فوتبال و والیبال اثرگذاری و توانمندی بالایی دارد که باید استفاده شود.
دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، دریافت ۵ سهمیه در المپیک و ۳ سهمیه در پاراالمپیک توکیو را نشان از توانمندی گیلان عنوان کرد و گفت: گیلان برای برگزاری المپیاد ورزشی کشورهای عضو اکو قابلیت‌های بالایی دارد که در رونق گردشگری و اقتصاد استان اثرگذار است.

  • نویسنده : محمودی